Menu

W labiryncie zdarzeń_ w labiryncie wrażeń (FOTO)

W Centrum Ceramiki Unikatowej w Starej Kopalni możemy oglądać wystawę przygotowaną przez Wałbrzyską Galerię Sztuki BWA. W labiryncie zdarzeń_ w labiryncie wrażeń to ceramiczne prace Bożeny Sacharczuk. 

W labiryncie zdarzeń_ w labiryncie wrażeń (FOTO)

Dzieła artystki wyglądają, jakby powstały w wyniku działań naturalnych procesów geologicznych. Przy tworzeniu swoich prac artystka posługuje się  tradycyjnymi narzędziami, przede wszystkim doskonale znanym wszystkim ceramikom kołem garncarskim.

- W mojej twórczości natura stała się głównym źródłem inspiracji. Nie w znaczeniu takim, że próbuję ją odtworzyć, ale próbuję się z nią zrównać, zbadać. Próbuję mówić tym samym językiem, co ona. Realizując swoje prace na kole garncarskim przeżywam niesamowite, mistyczne doznanie pracy i współpracy z naturą. Z gliny, która wprowadzona jest w ruch wirowy można stworzyć np. kubeczek. Jak się skupimy, jak wejdziemy w stan medytacji, to ookazuje się, że zaczynamy działać w według podpowiedzi koła. - mówi Bożena Sacharczuk.

 

 

Wystawę w Centrum Ceramiki Unikatowej w Starej Kopalni możemy oglądać do 7 stycznia 2024 roku.

red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

facetka od polskiego (10 listopada 2023 23:46)
Cytuję użytkownika: Jerzy Jacek Pilchowski
OK. Niektóre z tych rzemieślniczych wyrobów mogły by nawet stać gdzieś u mnie w domu jako ozdoba. - Nie rozumiem jednak czemu wyroby rzemieślnicze mają być traktowane jako dzieła sztuki.
Pan, kochasiu, chyba w ogóle rozumie niewiele. Zwłaszcza w sprawach interpunkcji i ortografii.
Marzena (6 listopada 2023 19:15)
Bo to nie są rzemieślnicze wyroby, ale prawdziwe dzieła sztuki. Każde z nich jest inne i całkowicie niepowtarzalne. Stworzone są przez artystkę, a nie rzemieślnika. Ich powstanie było i jest możliwe dzięki perfekcyjnemu warsztatowi pracy, natchnieniu i temu co posiadają tylko nieliczni - niezwykłemu talentowi. Pobudzają wyobraźnię, mają wymiar estetyczny i z pewnością nie pełnią funkcji użytkowych. Rzemiosła można się wyuczyć. Sztukę uprawiają nieliczni.
Jerzy Jacek Pilchowski (4 listopada 2023 20:18)
OK. Niektóre z tych rzemieślniczych wyrobów mogły by nawet stać gdzieś u mnie w domu jako ozdoba. - Nie rozumiem jednak czemu wyroby rzemieślnicze mają być traktowane jako dzieła sztuki.

Dodaj komentarz

bwa  |   prace  |   sztuka  |   ceramika  |   wiadomosci  |   walbrzych  |   news  |   biuro  |   wystaw  |   artystycznych  |  

Pejzaże Jarosława Jaremy w Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA

Szczawienko: 5 gwiazdkowy hotel wciąż powstaje

Wałbrzyski Weekend Fotografii w Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij