Menu

Kup Kalkomanię za 1,9 mln zł

Budynki po dawnej Kalkomanii na Starym Zdroju wciąż nie znalazły nabywcy. Potencjalny kupiec może wejść w posiadanie całego terenu dawnych zakładów Cerfarba. 

Kup Kalkomanię za 1,9 mln zł

Budynki od wielu lat czekają na nowego właściciela. Cena to około 2 mln zł. 

Na przestrzeni lat zmieniła się decyzja co do tego, które obiekty mają być sprzedane. Pierwotnie miały to być dwa budynki. Obecny właściciel chciał zostać w posiadaniu willi. Teraz za tę samę cenę, co rok temu można kupic wszystkie budynki i teren. 
 
Potwencjalny nabywca będzie mógł zrobić w tym miejscu market albo mieszkania. 
 
Historia kalkomanii  zaczyna się w 1896 roku.  Mieściła się w budynek noszącym wtedy nazwę Mansfeleder Haus. Zwiększenie zapotrzebowania na produkty ceramiczne spowodowało rozwój  zakładu. W 1898 roku produkcja została przeniesiona do obecnej lokalizacji. Drukarnia kalki była największa w Europie. Po II wojnie światowej zakład nosił nazwę "Wałbrzyskie Zakłady Kalkomanii Cerfarba”. Później  Wałbrzyskie Zakłady Graficzne Kalkomania. Zadłużenie, upadek fabryk porcelany i chińska produkcja spowodowały, że ostatecznie produkcja stanęła. W 2014 roku budynki przejął obecny właściciel. 
 
 
Ochroną konserwatora zabytków objęty jest najbardziej charakterystyczny budynek od strony Stacji Wałbrzych Miasto i willa. 
 
Potencjalni nabywcy mogą się dowiedzieć szczegółów pod numerem telefonu 600 991 220.
 

red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

zdziwiony (7 listopada 2023 8:47)
Kalkomania podzieliła los wałbrzyskiej porcelany, ją również oddano w prywatne''dobre'' ręce...
Hrabia (6 listopada 2023 19:37)
To nie jest zabytek , to jest pozostałość po Niemcach i należy go zburzyć (paskudztwo z wilgocią) strasznie w tym miejscu i mieście.
jasnowidz (6 listopada 2023 18:30)
Chęnych nie ma i nie będzie. Będzie to stało do czasu aż się zawali

Dodaj komentarz

kalkomania  |   dawna  |   stary  |   zdroj  |   oferta  |   informacje  |   wydarzenia  |  

Wałbrzych (Waldenburg) na filmie z 1929 roku. Prawdziwy unikat

Walczą o bankomat - zbierają podpisy

Koncert: Piwnica pod Baranami

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij