Menu

Są... i to w dużych ilościach. Ile grzybów Polacy zbierają rocznie ? (FOTO / VIDEO)

Łomnica, Dziećmorowice, okolice Borowej i zbocza Wielkiej Sowy — podpowiadają grzybiarze. Zaczęło się — ruszyliśmy na grzyby, a tych, jak się okazuje, jest całkiem sporo. Czy grzybobranie stało się narodowym sportem Polaków ? Sprawdzamy, ile warte są grzyby i "leśne skarby" co roku zbierane przez Polaków.

 

Są... i to w dużych ilościach. Ile grzybów Polacy zbierają rocznie ? (FOTO / VIDEO)
Sezon trwa, Polacy ruszyli do lasów na grzyby. Z analizy money.pl wynika, że średnio rocznie zbieramy około 100 tys. ton grzybów. 

Około 1,1 mld euro, a więc 4,9 mld zł warte są "leśne skarby", które są co roku zbierane przez polskie gospodarstwa domowe, wynika z analizy branżowego pisma "Forest Policy and Economics". To przede wszystkim grzyby i jagody, ale również trufle, zioła czy orzechy. - donosi money.pl (dane z 2021 roku) 

Z danych "Forest Policy and Economics" wynika, że od 7 do 9 proc. polskich gospodarstw zarabia na sprzedaży zbiorów. W Wielkiej Brytanii czy Holandii jest to już tylko 1-2 proc. gospodarstw., na Łotwie aż 29 procent. 

Jak widać po zdjęciach przesłanych przez naszych czytelników, sezon jest w pełni. Przesłaliście nam "kosze" grzybów, oczywiście na zdjęciach. Gdzie zbierają wałbrzyszanie grzyby ? Sporo w okolicach Łomnicy i Dziećmorowic — podpowiadają grzybiarze. Jednym z ulubionych miejsc jest też Borowa.
 
 
Prowadzący kanał ''Grzybowy las'' tradycyjnie już sprawdził, jak wygląda sytuacja w okolicach Wałbrzycha.
 
Nocne Grzybobranie 2023 w okolicach Wałbrzycha. Można spotkać bardzo ładne podgrzybki. Grzyby 2023 w tym roku nie rozpieszczają. Wrzesień i Październik bardzo słabe miesiące w grzyby. Obecnie sytuacja nieco się zmieniła pozytywnie. Zapraszam na nocne grzybobranie 2023  - napisał na swoim kanale. 

opr. adm
foto: czytelnicy walbrzych24.com
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

grzyby  |   grzybobranie  |  

Pijany grzybiarz postawił na nogi służby - ruszyła akcja poszukiwawcza

Znaleźli hodowlę grzybów halucynogennych

Czy są jeszcze grzyby w Wałbrzychu? Prowadzący kanał ''Grzybowy...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij