Menu

Wałbrzyska policja ma czworo nowych funkcjonariuszy

W wałbrzyskiej policji będą pracować trzy nowe policjantki i jeden policjant.  Stan osobowy dolnośląskiego garnizonu powiększył się o 60 funkcjonariuszy. Wszyscy zostali świeżo przyjęci do służby, a akty ślubowania wręczył im Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusz Wesołowski.

Wałbrzyska policja ma czworo nowych funkcjonariuszy

Młodzi policjanci  odbędą teraz kurs podstawowy w policyjnych szkołach na terenie Polski, a później wrócą do swoich jednostek macierzystych.

"Ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczpospolitej Polski porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. (...) " – m.in. takie właśnie słowa podczas uroczystego ślubowania wypowiedzieli nowi policjanci, którzy zasilili szeregi dolnośląskiej Policji.
 
Rota ślubowania wypowiedziana została w trakcie uroczystej zbiórki, którą tym razem zorganizowano na palcu Centrum Historii Zajezdnia przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu 
 
 
 
Uroczystość ślubowania rozpoczęła się od złożenia meldunku nadinsp. Dariuszowi Wesołowskiemu - Komendantowi Wojewódzkiemu Policji we Wrocławiu przez dowódcę uroczystości insp. Remigiusza Sawickiego - Dowódcę Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu. Następnie wydano stosowne komendy i sygnały do wciągnięcia flagi Polski na maszt, aby wspólnie odśpiewać hymn Rzeczypospolitej Polskiej i móc przystąpić do punktu kulminacyjnego apelu, czyli ślubowania młodych adeptów policyjnego rzemiosła.
 
Przyjętych 60 policjantów trafi teraz do swoich jednostek macierzystych, w tym m.in. do Wrocławia, Jeleniej Góry, Legnicy, Wałbrzycha, Głogowa, Góry, Kamiennej Góry, Kłodzka, Lubania, Lubina, Oleśnicy, Polkowic, Strzelina, Środy Śląskiej, Świdnicy, Trzebnicy, Ząbkowic Śląskich, Wołowa oraz Zgorzelca. Część z młodych funkcjonariuszy służbę pełnić będzie także w Oddziale Prewencji Policji we Wrocławiu oraz Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Legnicy.
 
Kolejne przyjęcia zaplanowane zostały na koniec grudnia 2023 roku.

red
foto: policja
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Wiesław (15 listopada 2023 10:09)
Teraz należy przyjąć jeszcze dwóch policjantów-mężczyzn do ochrony tych policjantek!
zosia (12 listopada 2023 16:49)
a mają granatniki

Dodaj komentarz

policja  |   funkcjonariusze  |   nowi  |   praca  |   policja  |   112  |   997  |   informacje  |   wydarzenia  |   news  |  

Ciężki sprzęt w Głuszycy — ruszają odwierty

Prezydent Szełemej: ''Wałbrzych miastem bez korków''

Miała 2,5 promila. Wiozła autem 5-letnie dziecko

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij