Menu

Pijany grzybiarz postawił na nogi służby - ruszyła akcja poszukiwawcza

Powiedział żonie, że zjadł muchomora, pożegnał się z nią i przestał odbierać od niej telefony. Mężczyzny poszukiwali policjanci i strażacy. Jak się okazało, pijany grzybiarz chciał... przestraszyć żonę. Miał 1,3 promila. 
 

Pijany grzybiarz postawił na nogi służby - ruszyła akcja poszukiwawcza

Nie był to wyszukany dowcip, a skrajna nieodpowiedzialność. 58-letni mieszkaniec powiatu legnickiego postawił na nogi wszystkie służby i uruchomił akcję poszukiwawczą, po tym, jak chciał zrobić żonie... dowcip.

Okłamał swoją żonę, że zjadł muchomora i źle się czuje, po czym pożegnał się z nią, a następnie przestał odbierać od niej telefony. Wystraszona kobieta poinformowała o tym fakcie policjantów, stawiając tym samym wszystkie służby na nogi. - informuje policja.

W poszukiwania mężczyzny zaangażowani byli lubińscy funkcjonariusze oraz strażacy z PSP i OSP. Jak się jednak okazało, grzybiarzowi nie groziło żadne niebezpieczeństwo.

58-latek po półtoragodzinnym przeczesywaniu lasu przez służby został odnaleziony. Tłumaczył, że chciał w ten sposób zrobić żart swojej żonie i ją tylko nastraszyć. Miał 1,3 promila alkoholu w organizmie. - informuje policja. 

Mundurowi apelują o rozsądek

Każde tego rodzaju zgłoszenie policjanci traktują niezwykle poważnie i angażują do działań wszelkie siły oraz środki, którymi dysponują. W tym samym czasie, ktoś może potrzebować pomocy. Fałszywe alarmowanie służb jest przejawem skrajnej nieodpowiedzialności. W stosunku do osób, które bezpodstawnie wzywają pomocy, będą wyciągane najsurowsze przewidziane prawem konsekwencje. - dodają policjanci. 

Art. 66 Kodeksu wykroczeń:
kto chcąc wywołać niepotrzebną czynność, fałszywą informacją lub w inny sposób wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia lub umyślnie, bez uzasadnionej przyczyny, blokuje telefoniczny numer alarmowy, utrudniając prawidłowe funkcjonowanie centrum powiadamiania ratunkowego, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo wysokiej grzywny.

Jeżeli wykroczenie spowodowało niepotrzebną czynność, można orzec nawiązkę w wysokości do tysiąca złotych.

opr. adm
foto: ilustracyjne
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Kakaowy ministrant (8 listopada 2023 15:50)
Cytuję użytkownika: xyz
"kto wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia". Żona nie jest takim organem. Dobry prawnik go z tego wyciągnie.
Prawnie nic mu nie grozi. Żonie też nic.moge zawsze pokłócić się z kimś i powiedzieć że zjadłem grzyby i co? Wolno mi.
kilka pytań i przemyśleń (8 listopada 2023 14:36)
Dlaczego pijany mający 1,5 promila w organizmie nie został odwieziony z lasu do izby wytrzeźwień względnie do szpitala? Ktoś nie dopełnił obowiązków ratunkowych na co też są paragrafy.Autor artykułu nie napisał co się stało z odnalezionym przez służby (jakie służby?) pijanym człowiekiem w lesie.Artykuł nierzetelny i stronniczy oraz tendencyjny.A gdzie obiektywniść dziennikarska i rzetelność!
xyz (8 listopada 2023 9:22)
"kto wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia". Żona nie jest takim organem. Dobry prawnik go z tego wyciągnie.

Dodaj komentarz

policja  |   straż pożarna  |   po sąsiedzku  |   pijany grzybiarz  |   grzyby  |   akcja poszukiwawcza  |  

Co najcześciej zgłaszają wałbrzyszanie policji?

Przed nami obfite opady śniegu. Będzie ślisko

Ukradł chemię, słodycze i kosmetyki

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij