Menu

9 lat Starej Kopalni - w prezencie tanie bilety

Kolejne, 9 już  urodziny obchodzi wałbrzyska Stara Kopalnia. Wstęp za 9 zł na 9 rok funkcjonowania instytucji, a parę dni później w Sali Łańcuszkowej - „Piękna nasza Polska cała” - koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych”.
9 lat Starej Kopalni - w prezencie tanie bilety
Mija już 9 lat, od momentu jak w listopadzie 2014 roku po wielkiej rewitalizacji i kompleksowym remoncie kopalni Julia, udostępniono dla mieszkańców i turystów wałbrzyską Starą Kopalnię. Powierzchnia to niemal 5 hektarów.
 
9 lat funkcjonowania zaowocowało tytułem Najlepszego Produktu Turystycznego  Polski (za 2022 rok) i... milion turystów, którzy odwiedzili obiekt. S
 
 
Już 14 listopada mija pierwszy rok od otwarcia małego centrum nauki SOWA. Strefę Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności SOWA zlokalizowanej w budynku po byłej kopalnianej elektrowni, w ciągu roku odwiedziło niemal 12 tys osób.
 
Z okazji 9 urodzin, w czwartek 9 listopada Stara Kopalnia zaprasza wszystkich na zwiedzanie w promocyjnej cenie 9 zł za bilet. Przewodnicy czekać będą o każdej pełnej godzinie między 10:00 a 16:00.
 
Na trasie będzie można zobaczyć budynek łaźni, lampownię, nadszybie z klatkami windowymi, maszynownie z cennymi maszynami wyciągowymi, oraz część podziemną kopalnianych wyrobisk. Na zakończenie cały teren kopalni wraz z okoliczną panoramą gór i hałd będzie można podziwiać z wieży widokowej. Cała trasa zwiedzania trwa ponad 90 minut.adm
foto: użyczone (Stara Kopalnia)
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Wałbrzyszanin (9 listopada 2023 14:01)
Rany stara kopalnia i stara kopalnia wszystkie imprezy są w tej starej kopalni dni Wałbrzycha gdzie w starej kopalni rzygać mi się chce jak słyszę o imprezach dla Wałbrzyszan to tylko w starej kopalni jak by niebyło innych miejsc w Wałbrzychu
fliper (9 listopada 2023 10:15)
Cytuję użytkownika: Gienek
Cytuję użytkownika: Kocur
Prezent? Za swoje zrobiliście że prezenty rozdajecie? Zadłużony Święty Mikołaj Roman
Kto tam chodzi?Juz wszystkie szkoły były oglądać rupieciarnie.Ale to nic ,teraz Tusk ,da im tyle kasy ,ze za darmo będziemy zwiedzać .
Ale wy pierdo....licie. A pis to kuźwa nie kradł? A dystrybutory nie były "popsute" ? Macie już papkę zamiast mózgu
fliper (9 listopada 2023 10:10)
Szkoda, że na weekend już będą normalne ceny
Gienek (9 listopada 2023 9:49)
Cytuję użytkownika: Kocur
Prezent? Za swoje zrobiliście że prezenty rozdajecie? Zadłużony Święty Mikołaj Roman
Kto tam chodzi?Juz wszystkie szkoły były oglądać rupieciarnie.Ale to nic ,teraz Tusk ,da im tyle kasy ,ze za darmo będziemy zwiedzać .
kopalnia wiedzy (9 listopada 2023 8:10)
Cytuję użytkownika: Analityk miejski
Na zdjęciach powyżej widać jak wygląda czarna dziura finansowa.
Cytuję użytkownika: Kocur Prezent? Za swoje zrobiliście że prezenty rozdajecie? Zadłużony Święty Mikołaj Roman Chłopcy, kultura, nauka i wiedza to nie dla was. Wam rowy kopać co najwyżej, a i to trza umieć.
Analityk miejski (8 listopada 2023 20:24)
Na zdjęciach powyżej widać jak wygląda czarna dziura finansowa.
Kocur (8 listopada 2023 20:18)
Prezent? Za swoje zrobiliście że prezenty rozdajecie? Zadłużony Święty Mikołaj Roman

Dodaj komentarz

Czwartkowe spotkania z kulturą i sztuką

Jutro święto przewodników turystycznych — poznaj przewodników ze...

Witajcie na Planecie Pana Misia

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij