Menu

Ruszył remont wieży ratuszowej w Boguszowie-Gorcach

Najwyżej położony ratusz w Polsce doczekał się remontu. Prace konserwacyjne prowadzone będą na reprezentacyjnej wieży.

Ruszył remont wieży ratuszowej w Boguszowie-Gorcach

Gmina Boguszów-Gorce otrzymała w lipcu milion złotych z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków w ramach Polskiego Ładu. Fundusze miały zostać podzielone na cztery inwestycje - rewitalizację dwóch cmentarzy, zagospodarowanie skweru przy ul. Sienkiewicza i rozpoczynający się właśnie remont wieży ratuszowej.

- Środki pozyskane, dokumentacja techniczna wykonana, wykonawca wyłoniony, umowa dziś podpisana i już dzis działamy. Modernizacja  wieży zabytkowego Ratusza w Gmina Miasto Boguszów-Gorce  dzieje się. Wykonawcą jest firma „Alta” sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, a to zadanie gmina przeznaczy 345 tys. zł, w tym 270 tys. zł pozyskanych z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków - informuje burmistrz Boguszowa-Gorc Sylwia Dąbrowska.

 

 

Zakres prac obejmie wnętrza trzech najwyższych pomieszczeń/kondygnacji wieży, wraz z renowacją znajdującego się w ich wnętrzu mechanizmu zegara i wymianą tarcz zegarowych widocznych na elewacjach, oraz obejmuje dach wieży, latarnię, hełm i szpic. Planowany jest także montaż oświetlenia w latarni wieży, podświetlenia tarcz zegara i instalacji piorunochronnej.

opr.plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Daniel (8 listopada 2023 22:04)
Brawo pani Burmistrz.

Dodaj komentarz

boguszów-gorce  |   remont  |   wieża  |   ratusz  |   zabytki  |   rewitalizacja  |  

Prezydent zapowiada remont dróg

Praca wre. Otwarcie coraz bliżej

Wielka rewitalizacja ul. Beethovena

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij