Menu

Korekta rozkładu jazdy pociągów Kolei Dolnośląskich

W niedzielę 12 listopada wchodzi ostatnia już w 2023 r. korekta rozkładu jazdy Kolei Dolnośląskich. Obowiązywać będzie do soboty 9 grudnia br. Dzień później, w niedzielę 10 grudnia wejdzie już w życie nowy, roczny rozkład. Jakie najważniejsze zmiany czekają pasażerów ?
 

Korekta rozkładu jazdy pociągów Kolei Dolnośląskich

Ważną informacją dla podróżujących pociągiem linii D6 relacji Wrocław Główny – Szklarska Poręba jest to, że w dniach 12-27 listopada, na odcinku Janowice Wielkie – Jelenia Góra wprowadzona zostanie Zastępcza Komunikacja Autobusowa.

 

 


– Połączenia autobusowe z postojami w Trzcińsku i Wojanowie skomunikowane będą w Janowicach Wielkich z pociągami w kierunku Wrocławia. Za pociągi weekendowe przyspieszone „Szklarka” i „Szrenica” ZKA będzie realizowana od Janowic Wielkich przez Jelenią Górę i Piechowice do Szklarskiej Poręby Górnej – informuje Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

We wtorek 14 listopada za wszystkie pociągi na odcinku Janowice Wielkie – Szklarska Poręba Górna przez Jelenią Górę kursować będzie zastępcza komunikacja autobusowa.

Inwestycja w Kątach Wrocławskich wpłynie na rozkład jazdy.

Z powodu prac polegających na wymianie sieci trakcyjnej w Kątach Wrocławskich i związanej z tym ograniczonej przepustowości, w dniach 12 listopada – 9 grudnia na odcinku Smolec – Mietków nie będą kursować następujące pociągi:
nr 60751 relacji Wrocław Gł. 6:30 – Kąty Wrocławskie 6:56,
nr 60770 relacji Kąty Wrocławskie 7:02 – Wrocław 7:28.

Dodatkowo zmiany dotyczą skrócenia relacji lub likwidacji postojów dla pociągów:
nr 69107 Wrocław Gł. 13:57 – Świebodzice (zamiast do Wałbrzycha Miasto),
nr 69238 Świebodzice (zamiast z Wałbrzycha Miasto) – Wrocław Gł. 15:56 pojedzie jako przyspieszony bez postojów w Imbramowicach, Sadowicach Wrocławskich, Mokronosie Górnym i Wrocławiu Zachodnim,
nr 60780 Kąty Wrocławskie 18:18 – Wrocław Gł. - nie będzie zatrzymywał się w Sadowicach Wrocławskich, Smolcu, Mokronosie Górnym i Wrocławiu Zachodnim.

W dniach 13-21 listopada w związku z zamknięciami kursować będzie Zastępcza Komunikacja Autobusowa na odcinku Dzierżoniów Śląski/Ząbkowice Śląskie - Kamieniec Ząbkowicki. Ponadto w środę 15 listopada ZKA zostanie wprowadzona na liniach D5 (Legnica-Kłodzko) i D29 (Wrocław – Kudowa Zdrój) na odcinku Kłodzko – Kudowa Zdrój (linie D5 i D29).

„Kaczawa” po staremu, przystanek dla grzybiarzy zapada w zimowy sen

Pociąg linii D10 relacji Wrocław – Zgorzelec „Kaczawa” wyjeżdżający ze stolicy Dolnego Śląska o godz. 18:15 powraca do kursowania zgodnie z rocznym rozkładem jazdy. Tym samym nie będzie zatrzymywać się na następujących stacjach: Wrocław Żerniki, Wrocław Leśnica, Mrozów, Miękinia, Przedmoście Święte, Malczyce, Szczedrzykowice i Jaśkowice Legnickie.

Do kursowania wg rocznego rozkładu jazdy wraca też pociąg linii D1 nr 69575 relacji Wrocław Główny – Lubań Śląski. Z Wrocławia będzie wyjeżdżać o godz. 17:45 i zatrzymywać się na wszystkich stacjach i przystankach kolejowych na odcinku Wrocław Główny – Legnica.

Jakie jeszcze czekają nas korekty?

– Pociągi relacji Wrocław – Żary, jak co roku w okresie zimowym nie będą zatrzymywać się na popularnym wśród grzybiarzy przystanku Studzianka. Oczywiście wszystko wróci do normy wiosną. Od 9 marca nasze pociągi ponownie zatrzymają się tam ponownie – mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik KD.

Uwaga, pasażerowie podróżujący linią D9 relacji Wrocław-Lichkov! Do 30 listopada na odcinku Kłodzko – Międzylesie przewozy będą realizowane przez Zastępczą Komunikację Autobusową.

Rozkład jazdy uwzględniający listopadową korektę znajduje się w zakładce ROZKŁADY I BILETY.

adm
foto: KD
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Zobacz trasę Wałbrzych Główny - Kłodzko Główne z kabiny lokomotywy

Pociągiem z Wałbrzycha do Kłodzka z Joanną Lamparską

Policjanci i Sokiści spisali 17 osób

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij