Menu

Witoszowska ''wyspa'' znana na cały świat

Fotografka Agnieszka Wieczorek wygrała międzynarodowy konkurs zorganizowany przez The Nature Conservancy. Jej zdjęcie słynnego podświdnickiego osiedla obiegło cały świat.

Witoszowska ''wyspa'' znana na cały świat

- Z dumą informuję, że moje zdjęcie zdobyło 1. miejsce w kategorii Aerial w globalnym konkursie fotograficznym organizowanym przez The Nature Conservancy. Zdjęcie zostało wybrane spośród ponad 80 000 indywidualnych fotografów i ponad 189 000 zgłoszeń z 191 krajów i terytoriów. Jestem niezmiernie szczęśliwa, że mogę dzielić się z wami moją sztuką i miłością do natury. Jestem zaszczycona, że znalazłam się wśród najlepszych fotografów na świecie. Polecam obejrzeć wszystkich zwycięzców i wyróżnionych! Te zdjęcia są niesamowite - napisała Agnieszka Wieczorek na swoim Instagramie.

Zwycięska fotografia przedstawia słynne osiedle w na terenie Witoszowa Górnego w Gminie Świdnica. Jest to swoista enklawa pośród pól, do którego prowadzi tylko jedna droga - ul. Południowa za szpitalem "Latawiec". Jeszcze w czasie, gdy powstawało, budziło duże zainteresowanie z powodu nietuzinkowego położenia.

 

 

Jak informuje oficjalny profil facebookowy świdnickiego ratusza, zdjęcie obiegło już cały świat i publikowane było m.in. przez CNN Travel, BBC Science Focus Magazine, USA TODAY oraz Insider.

opr.plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Krzysztof Szy (12 listopada 2023 8:44)
Piękne miejsce tylko że gdy to wszystko jest skoszone wygląda jak pustynia
Wewiora (10 listopada 2023 14:38)
Jest to piękne miejsce , a ten kto tam nie był nich nie wypisuje głupot.Gratulacje laureatce.
Heniek (10 listopada 2023 11:13)
Zazdroszczę tym co tam mieszkają, latem plaga robactwa, zima pizga jak cholera, a na wiosnę przepiękny zapach obornika
Sti (9 listopada 2023 19:29)
Zdjęcie super i gratuluję...ale poza tym mieszkańcom pozazdrościć jak to pyli....

Dodaj komentarz

świdnica  |   witoszów  |   osiedle  |   zdjęcie  |   konkurs  |  

Blokady rolnicze na trasie Świdnica - Wrocław

Jechał ponad ''setką'' przez Witoszów

Oszuści atakują

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij