Menu

Dołożą 7 mln do remontu stadionu Górnika Wałbrzych

Dodatkowe 7 mln zł na remont Stadionu Górnika na Nowym Mieście popłynie z Województwa Dolnośląskiego. Koszt remontu stadionu to prawie 50 mln zł. Wcześniej Gmina pozyskała 40 mln z środków rządowych. 

Dołożą 7 mln do remontu stadionu Górnika Wałbrzych

- Dziś na sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego przyjęliśmy uchwałę o zmianie w  budżecie województwa. Wśród zmian pojawiło się kilka propozycji dla południa Dolnego Śląska. Jedną z propozycji, które uwzględniliśmy, jest 7 mln zł wsparcia finansowego dla Gminy Wałbrzych na inwestycję pod nazwą Stadion Górnika Wałbrzych na Nowym Mieście. Te pieniądze będą dodatkową pulą do wcześniej przyznanych blisko 40 mln z funduszy rzadowych. Województwo w tej sytuacji doklada kolejnych 7 mln. Miasto Wałbrzych będzie musiało dołożyć mniejszą pulę niż początkowo planowało. Mamy nadzieję, że doprowadzi to do szczęśliwego zakończenia tej inwestycji. - mówi wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, Grzegorz Macko. 

 

 

Stadion ma powstać w dwa lata. Będzie spełniał potrzeby lekkoatletów i piłkarzy. Nowe trybuny pomieszczą około 3000 kibiców. W przyszłości będzie możliwość ich poszerzenia, jeśli będzie taka potrzeba i znajdą się na to fundusze.

red
foto:  fb Roman Szełemej
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Lindemann (13 listopada 2023 11:22)
Cytuję użytkownika: Wiedzący
Cytuję użytkownika: Jezu ufam tobie
Tam bedzie gral tylko Wielki Górnik Wałbrzych czy ten twór Górnik Nowe Miasto? Jeb...pis.
Urząd Miejski bo oni najlepiej pogrywają
Będzie tam grało całe stado matołków z PiSu Nie ma lepszych graczy niż oni Oczywiście kaczyński na bramkę
zdziwiony (11 listopada 2023 21:38)
jakie to proste,doprowadzić do ruiny, a póżniej ogłosić ''nową'' inwestycję pod nazwą STADION GÓRNIKA WAŁBRZYCH itd. Taniej byłoby zbudować tu ''park kieszonkowy'',drzewa już są...
Marek (11 listopada 2023 11:06)
Najpierw budują z naszych podatków miasto ,adluzone do maximum potem podniosą wszystkie opłaty mieszkania parkingi śmieci bo muszą jakoś wyjsc na swoje a potem My społeczeństwo będziemy płacić najwyższe cenowo bilety żeby na ten stadion wejść odznaczenia za budowę stadionu w wmennicy są wybijane pozd
PRAWDA (10 listopada 2023 10:14)
W PO mają już polewę z pisowskiej chorągiewki :) Pisiorki teraz przepraszają i kochają PO :) Wafelek „Grzesiek” taki słodki i miękki w środku :)))
Gość (10 listopada 2023 7:49)
Ta lokalizacja nie jest chyba najtrafniejsza...
*** (9 listopada 2023 22:53)
W normalnym mieście i normalnym kraju sport to indywidualna i prywatna sprawa. Jakoś w krajach, gdzie szeroko rozumiany sport osiąga wyniki na poziomie kontynentalnym lub światowym, tam obiekty są z reguły prywatne. No poza zsrr, chinami, ukropolin. Tyle, że sportowcy sowieccy i chińscy osiągają wyniki na olimpiadach i mistrzostwach. O piłce kopanej w polandii szkoda rozmawiać i wydawanie na to publicznych pieniędzy to zbrodnia.
wielki bu (9 listopada 2023 22:48)
Cytuję użytkownika: Las
To ma być stadion miejski czy Górnika? Jeżeli Górnika to niech sami sobie go wybudują a nie z moich podatków.
jezeli korzystasz z parków miejskich to sobie je wybuduj a nie z moich podatków
Las (9 listopada 2023 21:58)
To ma być stadion miejski czy Górnika? Jeżeli Górnika to niech sami sobie go wybudują a nie z moich podatków.
Testo (9 listopada 2023 20:17)
Trochę godności "dzieciaki" ... trudno się dziwić, że PiS ma takie wyniki w Wałbrzychu ... srul im pluje w twarz, a te matołki dalej mu kasę wpychają ... to właściwie misto jakikolwiek wkład własny ma na ten "stadion"?
Antychryst (9 listopada 2023 19:59)
Cytuję użytkownika: Jezu ufam tobie
Tam bedzie gral tylko Wielki Górnik Wałbrzych czy ten twór Górnik Nowe Miasto? Jeb...pis.
Nie ma wielkiego Górnika Wałbrzych, teraz są cieniarze z kurnika Wałbrzych. Na tym stadionie będą grały wszystkie kluby z Walbrzycha. Oczywiście całodobowo ***** *** i ich wyborców.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

stadion  |   nowe  |   miasto  |   walbrzych  |   pieniadze  |  

Prezydent Szełemej: ''Wałbrzych miastem bez korków''

Wałbrzyszanka Maja Karteczka z nową piosenką ''Schron''

Zamek Książ kupił samochód dla GOPR

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij