Menu

Wybuch na Nowym Mieście — pięć osób na ławie oskarżonych

Pięć osób usłyszało zarzuty w związku z uszkodzeniem w czerwcu ubiegłego roku gazociągu podczas prac budowlanych na Nowym Mieście  w Wałbrzychu. Przed sądem odpowie dwóch pracowników wykonujących prace budowlane, dwóch kierowników robót budowlanych oraz inspektor budowy.


 

Wybuch na Nowym Mieście — pięć osób na ławie oskarżonych

Do wybuchu doszło pod koniec czerwca 2022 roku przy budynku przy ul. Paderewskiego 26 w wyniku nagromadzenia gazu, który ulatniał się z pobliskiego gazociągu. Rura została uszkodzona w czasie prac drogowych, które prowadzone były na ulicy. Jedna osoba trafiła do szpitala, ewakuowano 30 lokatorów.

Finał wielomiesięcznego śledztwa prowadzonego przez policjantów (nadzorowane przez wałbrzyską prokuraturę), będzie miał swój finał w sądzie.  Na ławie oskarżonych zasiądzie pięć osób.

Z ustaleń śledczych wynika, że "43-letni mieszkaniec Trzebnicy oraz 33-letni mieszkaniec Nowej Rudy bezpośrednio wykonywali prace ziemne niezgodnie z przepisami i zasadami Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. W wyniku mechanicznego uszkodzenia rury wiodącej gaz przez łyżkę obsługiwanej koparki, a przy tym eksplozję gazu, obaj podejrzani sprowadzili niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia wielu osób oraz mienia w wielkich rozmiarach".

Przed sądem staną też dwaj kierownicy budowy i  nspektor budowy.

Według prowadzących postępowanie karne trzej kolejni mężczyźni – 36-letni mieszkaniec Świdnicy oraz dwaj wrocławianie - 57 i 36-latek – będąc kierownikami, a ostatni z nich inspektorem budowy, nie zapewnili należytego nadzoru nad prowadzonymi robotami budowlanymi, w wyniku czego również przyczynili się do wybuchu przy budynku na ul. Paderewskiego 26.

Wszyscy podejrzani usłyszeli już zarzuty. Grozi im do 10 lat więzienia.

adm
foto: KMP Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

112  |   policja  |   wybuch  |   Nowe Miasto  |  

Ewakuacja mieszkańców. Saperzy wywieźli pocisk

Wałbrzych: pocisk koło warszatatu samochodowego

Zaginiony w górach 12-latek odnaleziony

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij