Menu

Postępy prac na serpentynach

Krajobraz okolic wjazdu do Wałbrzycha od strony tzw. serpentyn zmienia się nie do poznania. Trwa tam budowa pierwszego etapu Obwodnicy Boguszowa.

Postępy prac na serpentynach
Pierwszą łopatę pod tę inwestycję wbito w połowie sierpnia i od tamtego czasu serpentyny diametralnie zmieniły swoje oblicze. Droga będzie poszerzona, dlatego trwają prace ziemne przy skarpach po obu stronach jezdni.
 
- Plan jest taki, aby do końca 2024 roku kierowcy pojechali tzw. serpentynami. Tak mamy zapisane w umowie z wykonawcą. Kolejny fragment tej inwestycji to obejście samego Boguszowa. Tu plan jest taki, że w roku 2025 zakończy się projektowanie, a w 2026 droga będzie udostępniona - mówi wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko.
 
 
Inwestycja doczekała się realizacji dzięki wsparciu środków rządowych i marszałkowskich.
 
 
- To 66 milionów złotych, z czego 40 milionów to dofinansowanie rządowe. Ta skala inwestycji wskazuje na to, że jest to obecnie największe przedsięwzięcie drogowe, jeśli chodzi o obwodnice na południu Dolnego Śląska realizowane przez Urząd Marszałkowski. W ostatnich latach uzyskaliśmy wsparcie dla obwodnic Obornik Śl., czy Bolesławca. Szczególnie cieszymy się, że fragment tej drogi nr 367, która biegnie przez Boguszów-Gorce, też został uwzględniony w finansowaniu, bo jest to kolejny etap budowy tzw. Trasy Sudeckiej, łączącej Kotlinę Jeleniogórską przez Wałbrzych z Kotliną Kłodzką - dodaje Grzegorz Macko.
 
 
Z raportów inwestora wynika, że wszystko idzie zgodnie z planem i na ten moment nie ma żadnych opóźnień, które przesunęłyby termin oddania do użytku drogi przez serpentyny. Pod koniec 2024 roku droga ta powinna płynnie połączyć się ze zmodernizowaną przez miasto Wałbrzycha ul. Zachodnią i dalej 1 Maja.
 
 
opr.plr
foto: TV Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Wytautas Abrahamowicz (1 grudnia 2023 1:57)
Zadzwoniłem pod numer ochrony z tabliczki, profesjonalna obsługa zrobiła na mnie takie wrażenie że kolejna wieża już jedzie zapewniać najwyższy poziom bezpieczeństwa w mojej firmie.
ppor. Mariusz (28 listopada 2023 3:59)
Takie wieże teraz stawiają, niedługo WOT nie będzie miał co robić.
Łukasz Ciajmada (23 listopada 2023 1:04)
Cytuję użytkownika: Pijotto
A co to za panele fotowoltaiczne tam w tle?
Proszę Pana! Jest to pasywny system zasilania mobilnego systemu ochrony zaplecza budowy w postaci wieży mobilnej z zamontowanymi kamerami. Bardzo profesjonalny sprzęt, zamontowany przez wrocławskich fachowców.
Jakub Tolerka (22 listopada 2023 22:30)
Dzięki modułowi odstraszania ptactwa, obecnemu w wieżowym systemie ochrony, lokalna fauna zostanie uratowana przed inwazyjnymi gatunkami drapieżnymi nadlatującymi z Azji oraz Afryki.
Pijotto (22 listopada 2023 22:03)
A co to za panele fotowoltaiczne tam w tle?
Michał Krzyżówka (22 listopada 2023 22:00)
To straszne ile lisów zostanie pozbawione miejsc do zamieszkania, jedyne co napawa entuzjazmem to fakt, że lokalni myśliwi będą przeganiani przez zapewniony system ochrony.
Oscar Misiak (14 listopada 2023 22:50)
Przydałoby się rozszerzyć zaplecze budowy, chroniona powierzchnia się marnuje!
Papuga GułaGuła (12 listopada 2023 23:24)
Błoto syf kiła i mogiła za 60 milionów
Stefan Lednip (12 listopada 2023 22:20)
Dawno nie widziałem tak dokładnie chronionej koparki :)
Jerzy Śpioch (12 listopada 2023 20:50)
Cytuję użytkownika: Maciej Boowach
A co to tam takie fajne stoi, niebieskie z kamerami?
Panie Macieju! To nowoczesny, mobilny system ochrony zaplecza budowy, zapewniony przez Wrocławskich fachowców.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Boguszów-Gorce  |   serpentyny  |   obwodnica boguszowa  |   trasa sudecka  |   budowa  |   droga  |  

Uratowali uwięzioną sarnę

Jechał ponad ''setką'' przez Witoszów

Budynek na ul. Traugutta rośnie w oczach (FOTO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij