Menu

Czego policjanci uczyli księży ?

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej szkolą księży z Dolnego Śląska. Czego dotyczą szkolenia ?


 

Czego policjanci uczyli księży ?

Szkolenie księży odbyło się w Domu Formacji Stałej Kapłanów Archidiecezji Wrocławskiej w Sulistrowiczkach. Było kontynuacją comiesięcznych spotkań na rzecz poprawy bezpieczeństwa osób starszych. W zajęciach uczestniczyli duchowni z Dolnego Śląska, a spotkanie miało na celu przekazanie podstawowych informacji na temat oszustw osób starszych i omówienie zasad bezpieczeństwa w kościele.

- Tematyka dotyczyła przede wszystkim przestępstw popełnianych na szkodę osób starszych, zabezpieczenia kościelnego mienia oraz działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa. - informuje nadkom. Paweł Zalewski z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Jednym z celów było także wypracowanie zasad współpracy pomiędzy policją a księżmi na rzecz poprawy bezpieczeństwa osób starszych i samotnych.

- Podczas szkolenia duchowni dowiedzieli się między innymi, jak wygląda schemat działania oszustów wykorzystujących różnorodne legendy. Poruszany był również temat obrony koniecznej oraz kwestie związane z odpowiednim zabezpieczeniem mienia kościelnego. - dodaje nadkom. Paweł Zalewski.

Seniorzy należą do grupy, która często staje się celem oszustów.

- Związana z wiekiem bezradność i samotność powoduje, że ludzie starsi stają się łatwym celem. Sprawcy, nie zważając na status społeczny swoich ofiar, wykorzystują ich łatwowierność, dobroć czy chęć pomocy innym osobom. Jest to zjawisko szczególnie dotkliwe, ponieważ bardzo często seniorzy w wyniku działania oszustów tracą oszczędności całego życia. - mówi nadkom. Paweł Zalewski.

To już kolejne zajęcia edukacyjne prowadzone przez funkcjonariuszy Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu z zakresu bezpieczeństwa.

Szkolenia są efektem podpisania Wojewódzkiej Koncepcji Działań Profilaktycznych na rzecz bezpieczeństwa seniorów pomiędzy Komendantem Wojewódzkim Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariuszem Wesołowskim i Arcybiskupem Archidiecezji Wrocławskiej Józefem Kupnym.

 

 

 adm
foto: Karolina Figaniak

redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

h (14 listopada 2023 10:44)
Cytuję użytkownika: Teolog
Bóg stworzył człowieka na własne podobieństwo. Tak jest w Biblii? Tak? To ilu znasz zlodziei pedofili morderców oprawców zwierząt pijaków narkomanów i wszelkich godnych potępienia? Bo skoro na podobieństwo to źle cechy też skądś się wzięły. Taka teologia. Do rozważenia. Dobre cechy wiadomo ok. A złe?
człowiek pochodzi również od węża. Siedlisko Boga i siedlisko węża.
Anon (13 listopada 2023 20:20)
Cytuję użytkownika: ML
Uczyli, jak nie dać się oszukać na wnuczka, z jakich agencji towarzyskich korzystać i którzy dilerzy mają najlepsze kadzidło w okolicy.
I jak unikać odpowiedzialności za pedofilię.
ML (13 listopada 2023 19:57)
Uczyli, jak nie dać się oszukać na wnuczka, z jakich agencji towarzyskich korzystać i którzy dilerzy mają najlepsze kadzidło w okolicy.
Teolog (13 listopada 2023 13:34)
Bóg stworzył człowieka na własne podobieństwo. Tak jest w Biblii? Tak? To ilu znasz zlodziei pedofili morderców oprawców zwierząt pijaków narkomanów i wszelkich godnych potępienia? Bo skoro na podobieństwo to źle cechy też skądś się wzięły. Taka teologia. Do rozważenia. Dobre cechy wiadomo ok. A złe?
zdziwiony (13 listopada 2023 9:12)
Cytuję użytkownika: Heniutek
Udzielania pierwszej pomocy na imprezie :D
jak załatwić miejsce w raju za niewielką opłatą
Heniutek (13 listopada 2023 6:17)
Udzielania pierwszej pomocy na imprezie :D
Ksiądz Proboszcz (12 listopada 2023 19:13)
Jak używać pały na ministrancie

Dodaj komentarz

policja  |   księża  |   szkiolenie  |  

Co najcześciej zgłaszają wałbrzyszanie policji?

Przed nami obfite opady śniegu. Będzie ślisko

Ukradł chemię, słodycze i kosmetyki

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij