Menu

Pijani kierowcy... na hulajnodze i deskorolce. Rekord to ponad 3 promile

Rekordzista weekendu miał ponad 3 promile i jechał hulajnogą. Wałbrzyscy policjanci zatrzymali też pijanego mężczyznę, który jechał... na deskorolce. Kolejnych trzech zatrzymanych podczas weekendu to kierowcy samochodów.


 

Pijani kierowcy...  na hulajnodze i deskorolce. Rekord to ponad 3 promile

- W piątek przed godziną 16:00 policjanci otrzymali zgłoszenie od jednego z mieszkańców, który widząc niepewne zachowanie mężczyzny poruszającego się hulajnogą elektryczną ul. Pocztową na Starym Zdroju, postanowił wykręcić numer 112 - mówi komisarz Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji.

I padł rekord weekendu - 43-latek był kompletnie pijany, alkomat pokazał 3,12 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna miał też zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Około godziny 23:00 w Sokołowsku wpadł mężczyzna, który jechał... deskorolką. Miał 0,57 promila. Jak informuje komisarz Marcin Świeży,  jazda deskorolką po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości jest również wykroczeniem. Policjanci  sporządzili dokumentację, sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

W niedzielę około godziny 7:30 w ręce policjantów ruchu drogowego na ul. Bystrzyckiej w Wałbrzychu wpadł 36-letni wałbrzyszanin. Mężczyzna jechał samochodem, wynik to nieco ponad 0,2 promila. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

Czwarty z kontrolowanych wpadł na ul. Sienkiewicza w Głuszycy. 52-latek miał 1,09 promila. Ostatni z nietrzeźwych kierowców to 41-latek z Wrocławia zatrzymany około pierwszej w nocy na ul. Sikorskiego w Wałbrzychu. Wynik to 0,88 promila alkoholu.

- Nieodpowiedzialni nietrzeźwi kierujący pojazdami mechanicznymi (np. samochodami) muszą się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 2, dożywotnim zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną, kierujący hulajnogami - tak jak rowerzyści - natomiast z wysoką grzywną, a nawet zakazem kierowania pojazdami. Przypominamy, że nie wolno także poruszać się w stanie nietrzeźwości po drogach publicznych na deskorolkach, co również grozi wysoką grzywną. - podsumowuje komisarz Marcin Świeży.

adm
foto: ilustracyjne / Adobe Firefly
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

zdziwiony (13 listopada 2023 22:18)
Pewnie jechał w kierunku ''izby wytrzeżwień'',tylko nie wiedział że, już od roku nieczynna...
Pedzlowy (13 listopada 2023 13:26)
Czekam kiedy na rolkach będę jechał pijany i zabiorą mi prawo jazdy na autobus
Jan (13 listopada 2023 13:14)
Cza bocznymi jezdzic tam nie lapia
Patryk (13 listopada 2023 12:49)
Pojebany kraj
Nemo (13 listopada 2023 11:24)
To czym można JECHAĆ po pijaku bez mandatu????

Dodaj komentarz

pijani kierowcy  |   112  |   policja  |  

Co najcześciej zgłaszają wałbrzyszanie policji?

Przed nami obfite opady śniegu. Będzie ślisko

Ukradł chemię, słodycze i kosmetyki

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij