Menu

Paliłeś ? Nie wsiadaj za kierownicę

Do 2 lat więzienia grozi 22-latkowi, który został zatrzymany, gdy jechał samochodem pod wpływem marihuany. Mundurowi przypominają, że za jazdę po alkoholu czy pod wpływem narkotyków grożą wysokie kary. Pamiętajmy też, że ukarani zostaniemy też za samo posiadanie narkotyków.
 

Paliłeś ? Nie wsiadaj za kierownicę

Mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej na al. Wyzwolenia w Wałbrzychu.

- Funkcjonariusze widząc nietypowe zachowanie mężczyzny wykonali test, który wstępnie wykazał, że mieszkaniec powiatu świdnickiego znajduje się pod wpływem marihuany, do czego mężczyzna sam się przyznał. W trakcie kontroli funkcjonariusze zatrzymali 22-latkowi prawo jazdy i zlecili w placówce medycznej pobranie krwi do badań laboratoryjnych celem potwierdzenia wykonanego na miejscu kontroli testu. - informuje policja.

Za jazdę pod wpływem narkotyków, podobnie jak za jazdę pod wpływem alkoholu grozą 2 lata więzienia. Kierowca traci prawo jazdy, a sąd może orzec długotrwały zakaz kierowania pojazdami. Do tego dochodzi wysoka grzywna.

Policja przypomina, że samo posiadanie narkotyków zagrożone jest karą 3 lat pozbawienia wolności.

adm
foto: Policja
redakcja@walbrych24.com

Komentarze

Henio (13 listopada 2023 21:33)
Nie długo marihuana będzie legalna w Niemczech więc tam będzie dopiero pełno narkomanów i handlarzy narkotyków
Dominik K. (13 listopada 2023 15:42)
PDW
Radek (13 listopada 2023 14:52)
Ludzie wyjeżdżajcie z tego miasta. Tu dużo narkomanii i narkomanów. W Niemczech od października zeszłego roku minimalna pensja krajowa po przeliczeniu na polskie wynosi 9000 PLN bez potrąceń. Praca jest w różnych branżach. Uczcie się chociaż fundamentalnych podstaw języka. A nawet dla osób bez znajomości języka jest praca. Warto się nad tym zastanowić.
Mariusz L. (13 listopada 2023 14:05)
MARIHUANA JEST ZDROWA

Dodaj komentarz

112  |   policja  |   narkotyki  |   marihuana  |   kierowcy  |  

Co najcześciej zgłaszają wałbrzyszanie policji?

Przed nami obfite opady śniegu. Będzie ślisko

Ukradł chemię, słodycze i kosmetyki

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij