Menu

Głuszyca: walczą z wycinką drzew. Czy będzie przełom ?

Mieszkańcy Głuszycy, przedstawiciele Nadleśnictwa i Lasów Państwowych, Organizacje Pozarządowe spotkają się w głuszyckim Centrum Kultury w sprawie wycinki drzew w gminie. Jak mówi burmistrz Roman Głód, wyciętych ma zostać 30 ha lasów. Trwa zbiórka podpisów pod petycją do Lasów Państwowych o natychmiastowym zaprzestaniu wycinki.

 
Głuszyca: walczą z wycinką drzew. Czy będzie przełom ?

- Turyści są oburzeni masową wycinką drzew w gminie Głuszyca i zawracają ze szlaków. Obawiam się, że przez działania Lasów Państwowych przestaną do nas przyjeżdżać - mówi burmistrz Głuszycy Roman Głód.
 

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej Głuszycy podjęto apel w sprawie natychmiastowego zaprzestania wycinki lasów. Na czwartek (16 listopada) zaplanowano spotkanie przedstawicieli Lasów Państwowych, Nadleśnictwa Wałbrzych, władz Głuszycy, mieszkańców i organizacji pozarządowych. Odbędzie się w Centrum Kultury - Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głuszycy, przy ulicy Grunwaldzkiej 26 o godz. 16:00.
 
 
Czy będzie to przełom i masowa wycinka zostanie wstrzymana ?
 
Jak informuje burmistrz Głuszycy Roman Głód, wyciętych ma zostać około 30 hektarów lasów. Na wniosek mieszkańców sołectwa Łomnica uruchomiono zbiórkę podpisów pod petycją do Lasów Państwowych Petycje o zaprzestanie wycinki. Petycję możecie podpisać TUTAJ

Zobacz też - rozmowa z burmistrzem Głuszycy, Romanem Głodem

adm
foto: FB Roman Głód
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Co o tym myślicie (14 listopada 2023 13:44)
Walka z wycinką drzew :-- pozorowana -1 -- czy prawdziwa - 0
Jacek (14 listopada 2023 11:26)
Przez ekozje..w musiałem wyciąć wszystkie drzewa na posesji , liści i gałęzi palić nie wolno a miasto ich nie odbiera.
Placek (14 listopada 2023 11:22)
Cytuję użytkownika: Heniek
nic nie zrobią, ikea już czeka na świeże drewienko do swoich badziewnych jednorazowych mebelków
90% drzew wyciętych przy budowie przekopu pojechało do Chin. Ktoś grubą kaskę przytulił
Heniek (14 listopada 2023 11:16)
nic nie zrobią, ikea już czeka na świeże drewienko do swoich badziewnych jednorazowych mebelków

Dodaj komentarz

Wałbrzych, Boguszów, Głuszyca: oddali hołd zmarłym policjantom

Uroczyste obchody rocznicy odzyskania Niepodległości

Gość Dnia - Roman Szełemej

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij