Menu

Oszustwo na ''pracownika banku''. Wałbrzyszanin stracił 45 tys. zł

Blisko 45 tysięcy złotych stracił 42-letni mężczyzna, którego zmanipulowali oszuści. Przestępcy twierdzili, że jego pieniądze w banku są zagrożone i musi je przelać na bezpieczne konto.

Oszustwo na ''pracownika banku''. Wałbrzyszanin stracił 45 tys. zł

Mężczyzna odebrał telefon od osoby, która podała się za pracownika banku.

- W rozmowie przekonywała, że pieniądze na koncie są zagrożone i należy szybko działać, żeby ich nie stracić. Oszust polecił przelać zgromadzone oszczędności na rezerwowe konto bankowe. - mówi asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek z wałbrzyskiej policji.

42-latek rozmawiając cały czas z rzekomym pracownikiem banku, autoryzował przelewy. Po zakończonej rozmowie mężczyzna skontaktował się z infolinią banku, chcąc upewnić się co dalej z jego kontem i pieniędzmi. Jakie było zdziwienie wałbrzyszanina, gdy dowiedział się, że padł ofiarą oszustwa. Mężczyzna stracił prawie 45 tys. zł.

adm
foto: ilustracyjne (pixabay)
redakja@walbrzych24.com

Komentarze

zdziwiony (15 listopada 2023 8:52)
Stare przysłowie mówi,że '' głupich nie sieją,sami się rodzą''.
Bartuś (14 listopada 2023 20:00)
Cytuję użytkownika: Kakaowy ministrant
Wcześniej padł ofiarą braku mozgu
5/5 :D
Kakaowy ministrant (14 listopada 2023 16:31)
Wcześniej padł ofiarą braku mozgu
j (14 listopada 2023 14:06)
Cytuję użytkownika: Koles
Ja rozumie starsze osoby. Ale żeby 40 paro latek? ? ? Szok
Wszyscy jesteśmy w tym samym miejscu. Nie ma różnicy 60 czy 40 latek . Wałbrzyszanie jednak nie tacy bez pieniędzy.
Jsk mówił poeta (14 listopada 2023 13:17)
Teraz ostał mu się jeno sznur.
EWA (14 listopada 2023 11:51)
Cytuję użytkownika: Koles
Ja rozumie starsze osoby. Ale żeby 40 paro latek? ? ? Szok
Tyle ostrzeżeń ,nie dociera do ludzi.Widać maa mnóstwo oszczędności Naiwniacy.
Koles (14 listopada 2023 11:32)
Ja rozumie starsze osoby. Ale żeby 40 paro latek? ? ? Szok

Dodaj komentarz

policja  |   oszustwo  |   112  |   na  |  

Pędził prawie 200 km/h. Nie przyjął mandatu

Chcesz pracować w Straży Pożarnej? Są wolne miejsca

Wałbrzych: oszukali seniorkę - straciła 120 tys. zł

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij