Menu

Pierwsze urodziny wałbrzyskiej SOWY

Prawie 20 tysięcy osób odwiedziło w pierwszym roku działalności Strefę Odkrywania Wyobraźni i Aktywności (SOWA) w Starej Kopalni. Instytucja zapowiada dalszy rozwój tej atrakcji, bo cieszy się ona dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży.

Pierwsze urodziny wałbrzyskiej SOWY
SOWA powstała dzięki programowi Ministerstwa Edukacji, które sfinansowało utworzenie 32 takich punków w całej Polsce. Stara Kopalnia wygrała konkurs i zyskała nową atrakcję, w której można się bawić i zarazem uczyć. Całe wyposażenie zapewniło Ministerstwo za kwotę 850 tysięcy złotych.
 
- To właśnie w takich przestrzeniach zachęcamy dzieci, dorosłych, a nawet seniorów do tego, aby się uczyli poprzez zabawę, spędzali wspólnie czas na odkrywaniu różnych dziedzin nauki. Za nami pierwszy rok działalności naszego małego Centrum Nauki. W tym czasie odwiedziło nas 20 tysięcy uczestników warsztatów, zajęć, urodzin i wydarzeń komercyjnych. To także uczestnicy naszej stałej oferty edukacyjnej, którą od początku istnienia Starej Kopalni przygotowujemy dla najmłodszych - mówi Marta Wróbel, wicedyrektor Starej Kopalni.
 
 
Dzięki udziałowi w kolejnych programach już wkrótce SOWA zyska nowe atrakcjne urządzenia i eksponaty.
 
- Udało nam się dostać do pilotażowego programu Centrum Nauki Kopernik oraz Fundacji LEGO. W najbliższych dniach opowiemy więcej o szczegółach tego programu, ale ogłaszamy to już dziś w związku z urodzinami SOWY - zapowiada Marta Wróbel.
 
 
 
Na co dzień oprócz stałej oferty urządzeń i edukacyjnych zabawek w SOWIE organizowane są zajęcia tematyczne, często powiązane z różnymi świętami o tematyce naukowej, jak Dzień Chemika, Dzień Księżyca itp. W najbliższą sobotę 18 listopada z okazji urodzin odbędzie się podsumowanie całego roku tych działań.
 
- Cała ta przestrzeń będzie zagospodarowana w taki sposób, że pojawią się stanowiska powiązane ze wszystkimi dotychczasowymi działaniami tematycznymi. W większości będą to stanowiska samoobsługowe, więc każdy będzie mógł podejść, zrobić jakiś eksperyment, przeczytać coś ciekawego. Organizujemy również konkurs wiedzy pod tytułem "Co było pierwsze". Skierowany będzie głównie do dzieci, a wśród nagród znajdą się vouchery na wstęp do Centrum Nauki Kopernik, na wystawy lub do Planetarium. Będzie też urodzinowy tort, na którego zapraszamy o godzinie 12:00 - zachęca Marta Kwiecień, koordynatorka strefy SOWA w Starej Kopalni.
 
 
Wydarzenie urodzinowe startuje w sobotę 18 listopada o godzinie 10:00, a SOWA tego dnia będzie otwarta do godziny 17:00.
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

PRAWDA (15 listopada 2023 9:35)
Cieszę się bardzo, że mamy taką wyjątkową atrakcję w Wałbrzychu! Świetne miejsce do kreatywnej zabawy dla całej rodziny! Pociechy w bardzo fajny sposób mogą rozwijać swoją wyobraźnię i poszerzać swoją wiedzę! W „SOWIE” mocno ćwiczy się szare komórki i to jest w niej najlepsze! Serdeczne gratulacje dla Pani Dyrektor Marty Wróbel za jej zaangażowanie i dużą pracę włożoną w konkurs i w efekcie którego mamy „SOWĘ” w Starej Kopalni! Zyskaliśmy bardzo fajne miejsce w Wałbrzychu a najbardziej wygrały na tym wszystkim dzieci :) Brawo!!!

Dodaj komentarz

Stara Kopalnia  |   sowa  |   strefa odkrywania wyobraźni i aktywności  |   dzieci  |   nauka  |   zabawa  |   urodziny  |   rocznica  |  

Duży projekt szkoleniowy wałbrzyskiej Akademii i Dolnośląskich...

Czwartkowe spotkania z kulturą i sztuką

Jutro święto przewodników turystycznych — poznaj przewodników ze...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij