Menu

Powiat przygotowany do zimy.

O około 180 kilometrów dróg zadba tegorocznej zimy Powiat Wałbrzyski. - Jesteśmy gotowi do pracy — informuje starosta wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski. Do zimowego utrzymania przygotowany jest też MZUK, który zajmie się drogami na terenie Wałbrzycha. Śnieg może poprószyć już jutro.


 

Powiat przygotowany do zimy.

Do dyspozycji pracowników wałbrzyskiego starostwa są 3 auta o napędzie na 4 koła — będą używane do pracy w trudnych warunkach, a jak wiadomo górskie drogi w regionie nie należą do najłatwiejszych. Jak informuje starosta Krzysztof Kwiatkowski, powiat posiada też 4 ciągniki (2 duże i 2 mniejsze).

- Powiat Wałbrzyski własnymi siłami będzie realizował zimowe utrzymanie dróg na terenie Boguszowa-Gorc, byłej drogi wojewódzkiej nr 380 Gluszyca-Unisław oraz 100 procent chodników przy drogach powiatowych — wylicza starosta Krzysztof Kwiatkowski.

W sumie powiat wałbrzyski będzie odpowiedzialny za zimowe utrzymanie 180 kilometrów dróg.

Do zimy przygotowany jest też wałbrzyski MZUK, który po raz pierwszy będzie odpowiedzialny za zimowe utrzymanie dróg w mieście. Wcześniej odpowiadały za to firmy zewnętrzne, jednak zimowe utrzymanie dróg, dzięki przejęciu tego zadania przez miasto, ma być tańsze nawet o 40 procent. Możliwa będzie też szybsza reakcja służb na opady śniegu i wyjazd sprzętu na drogi. Drogi pierwszej kolejności odśnieżania to w Wałbrzychu dystans 256 kilometrów. 

A zima za pasem, zdaniem synoptyków śnieg może pojawić się... już w piątek.adm
foto: FB Powiat Wałbrzyski / walbrzych24.com
rdakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Anonimowy (28 listopada 2023 19:45)
Przygotowany do zimy a drogi zasypane zero piaskarki a tu ciągle pada czekają aż dojdzie do jakiejś tragedii wstyd inne miasta elegancko a eko Wałbrzych jak zwykle zasypany wstyd Panie Prezydencie
EWA (16 listopada 2023 20:48)
Juz mieli wyjechać zima się opóźnia ,a kasa maleje.Miała być prezentacja sprzętu,,chyba mieli odsypywac liście z jednej strony ulicy na druga.Tak robi brygada sprzatajaca,jednocześnie zasypując kratki odprowadzajace deszczowke..
Ww (16 listopada 2023 13:42)
4 auta,tona soli drogowej,4 szufle do odśnieżania chodników,kilofa nie wspomnę.Ot to taki majątek
PanLach (16 listopada 2023 13:22)
Pożyjemy , zobaczymy.
Roman (16 listopada 2023 12:59)
Pieniędzy niema i nie będzie przyzwyczajać się do tego motłochu walbrzyski
Jurek (16 listopada 2023 12:28)
Powiat przygotowany ale za to pewnie znowu tylko Wałbrzych nie będzie odśnieżany. Bo u nas rządzi cyniczny sknerus z Opowieści Wigilijnej.
zdziwiony (16 listopada 2023 8:17)
Co roku to samo.Nie ma śniegu-drogowcy zwarci i gotowi.Spadnie śnieg-zaskoczenie...

Dodaj komentarz

Leżeli pijani na mrozie. Niewiele brakowało, by zamarzli

MZUK tłumaczy się z zimowego utrzymania dróg

Światełka na choince osobiście włączył Święty Mikołaj (FOTO/VIDEO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij