Menu

Bazar Obfitości - miejsce spotkań na Dworcu Miasto

- Chcemy, żeby to miejsce żyło. Misja tworzenia, jednoczenia ludzi. Żeby ludzie wychodzili z domu i podawali sobie ręce. - mówi organizatorka Bazaru Obfitości na Dworcu Wałbrzych Miasto Ewa Kosmala właścicielka Stacji Joga. Bazar rozrasta się, można tu przyjść w każdą drugą niedzielę miesiąca.

Bazar Obfitości - miejsce spotkań na Dworcu Miasto
Bazar Obfitości nie jest zwykłym bazarem. Twórcza, kreatywna atmosfera, utalentowani wystawcy, ich piękne wyroby i przede wszystkim idea spotkania „ludzie do ludzi” - tak można w skrócie opisać to, co dzieje się na wałbrzyskim Dworcu Miasto. Współorganizatorką Bazaru Obfitości jest Ewa Kosmala ze Stacji Joga. Jak to się zaczęło ?
 
- Była wolna sala na Dworcu Wałbrzych Miasto… Pomyśleliśmy, że będzie dobrze, kiedy tę salę wykorzystamy na spotkania ludzi, którzy coś robią. Tak naprawdę interesowało mnie to, co tworzą. Na początku ta misja była związana z uczestnikami naszych zajęć (zajęcia z jogi — red), którzy robią wiele pięknych rzeczy i chciałam, żeby pokazali to innym, żeby ich zachęcili, zainspirowali do tworzenia — mówi Ewa Kosmala. 


 
Barek Obfitości to przede wszystkim miejsce spotkań, gdzie ludzie mogą porozmawiać i wymienić się myślą, ale i nie tylko. 

 

- Chciałam, żeby to miejsce było inne od wszystkich. Ludzie, którzy pokazują tu swoje produkty, wiedzą, po co tu przychodzą, mają misję podobną do mojej. Ludzie do ludzi. Drugorzędną sprawę jest sprzedawanie, chociaż się od tego nie odżegnujemy. - mówi Ewa Kosmala. 


 
Duże znaczenie ma aspekt społeczny — spotkania, wymiana doświadczeń, myśli, warsztaty, koncerty. Można tu także dowiedzieć się o działaniach związanych ze zdrowiem czy aktywnością.


 
- Chcemy, żeby to miejsce żyło. Centrum miasta, ten nasz trochę zapomniany Dworzec Miasto jest godny tego, żeby go ożywić. Przyjeżdża tu wiele osób z różnych dzielnic miasta — dodaje Ewa Kosmala. - Integracja różnych środowisk. Jest tu taka sąsiedzka kawiarenka, gdzie możemy usiąść, odpocząć, napić się za darmo kawy. Jest kawka pięciu przemian, którą my jogini bardzo lubimy. Herbatka, kto zechce, zostanie poczęstowany ciasteczkiem. 


 
 
Znajdziemy tu makramy i wiele rzeczy, które ludzie szyją, robią w domach. Znajdziemy też ręcznie robioną biżuterię.
 
- Nie chce, żeby to były wszystkie produkty i żeby na hakach wisiały wędlinki. Chodzi o to, co ludzie pieką, robią fantastyczne zaprawy, octy, oleje. Mamy słodkości robione bez jajek, często bez mąki. Samosy z nadzieniem wytrawnym słodkim na naturalnych składnikach, które możemy sobie sami zrobić — dodaje Ewa Kosmala. 


 
Stacje warto odwiedzić również z dziećmi, dla których przygotowywane są zajęcia. 


 
- Jest kącik twórczy, dzieci mają możliwość zrobienia prac — np. jesienne kolaże. To jest też bardzo ważne, że dzieci możemy tu na chwilę zostawić i porozmawiać z dorosłymi — mówi Ewa Kosmala — Dużo jest także osób samotnych i chcę, żeby ten Bazar był także dla nich.
 
Na bazarze funkcjonuje także wymienialnia ubrań. Można tu zostawiać nieużywane już ubrania (płaszcz, sweter czy koszulę), a w zamian zabrać z rozwieszonych na wieszakach ubranie, które nam się podoba.
 
Bazar Obfitości czynny jest raz w miesiącu (w każdą drugą niedzielę miesiąca), w okresie od października do czerwca.pos
foto: pos
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Ariel (18 listopada 2023 19:50)
Cytuję użytkownika: Nosacz
Ciekawe czy na dworcu w Bengaluru można kupić pierogi bigos ręcznie haftowane ściereczki czy różaniec bądź figurkę Matki Boskiej?? Nie sądzę qrwa, więc na juch mi te całe indyjskie gówno u mnie w mieście,.
A w czym ci to przeszkadza? Chyba sam nie wiesz.
Jurek (18 listopada 2023 19:06)
Cytuję użytkownika: mieszkaniec
Taki bazar to cenna inicjatywa tylko lokalizacja nie trafiona .Najlepsza lokalizacja to ratusz i urząd obok na ul. Sienkiewicza.
Te miejsca już zajął cyrk.
Nosacz (17 listopada 2023 11:12)
Ciekawe czy na dworcu w Bengaluru można kupić pierogi bigos ręcznie haftowane ściereczki czy różaniec bądź figurkę Matki Boskiej?? Nie sądzę qrwa, więc na juch mi te całe indyjskie gówno u mnie w mieście,.
mieszkaniec (17 listopada 2023 10:59)
Taki bazar to cenna inicjatywa tylko lokalizacja nie trafiona .Najlepsza lokalizacja to ratusz i urząd obok na ul. Sienkiewicza.
hahahahahahahahaha (17 listopada 2023 10:50)
hej peowcy,słyszałem że wasz dobroczyńca i demokrata firer POdniesie Vat na żywność na 5% od 01.01.2024 i będzie dobrze Bo zły PiS wprowadził 0%VAT na żywność do 31.12.2023 i jest wam źle.
Helena Trojańska (16 listopada 2023 16:02)
Byłam, widziałam - BARDZO ŻAŁOSNE.

Dodaj komentarz

Kolejna edycja Bazaru Obfitości na Dworcu Miasto

Bazar Obfitości na Dworcu Miasto (FOTO+VIDEO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij