Menu

Zbieramy na protezy dla Pawła

Wałbrzyszanin stracił obie nogi w wyniku wypadku, ale się nie poddaje. Z pomocą kibiców Górnika i zaprzyjaźnionych klubów sportowych udało się już zebrać niemal całą kwotę potrzebną na zakup protez. Na ostatniej prostej brakuje już "tylko" ok 10 tysięcy złotych.

Zbieramy na protezy dla Pawła

Paweł ma 39 lat. W maju 2022 roku uległ wypadkowi, w wyniku którego stracił obie nogi. Nie poddał się dzięki wsparciu bliskich, przyjaciół i miłości do sportu.

- Od wypadku minęło już trochę czasu. Przez ten okres z podniesioną głową i nadzieją stawiam życiu czoła. Niestraszne mi bariery i ograniczenia jakie napotykam w codziennym życiu człowieka na wózku. Od samego początku mogłem liczyć na wsparcie ludzi którzych nie mogłem zawieźć. Jako osoba aktywna fizycznie Przez całe życie, pozostaję w ciągłym treningu zyjac nadzieją że uda mi się STANĄĆ NA NOGI - mówi Paweł.

Dotychczas dzięki wsparciu kibiców Górnika Wałbrzych, GKS Tychy i Zawiszy Bydgoszcz udało się zebrać 137 tysięcy złotych na zakup protez. Brakującą kwotę w wysokości 20 tysięcy złotych udało się już zebrać w połowie dzięki wpłatom na portalu zrzutka.pl. Do pełni szczęście pozostało już niewiele, patrząc ile dotychczas udało się dokonać.

 

 

W pomoc Pawłowi zaangażował się znany wałbrzyski sportowiec Paweł Spyt - zdobywca Korony Maratonów Ziemi. Swojemu imiennikowi postanowił poświęcić swoją coroczną akcję sprzedaży specjalnych kalendarzy "Wałbrzych Polska". Obiecał przekazać całkowity zysk właśnie na zakup protez.

opr.plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze

Wierzyciel (24 listopada 2023 14:12)
Jak miał nogi potrafił zapierdalać do kolegów po pieniądze - do dziś nie oddał sporo złotówek. Sztywna ekipa Wałbrzyskiego Górnika nie taka sztywna, bo za to UJ w dupę jest. Frędzel r z nogami czy bez. Niech robi zrzutkę na długi i przyjedzie na wózku i w zębach długi oddaje. Brak zasad .

Dodaj komentarz

wałbrzych  |   zbiórka  |   zrzutka  |   protezy  |   charytatywnie  |  

Sprawdź samochód przed zakupem w Serwisie Toyota Nowakowski

Festiwal Tradycji Górniczych w Wałbrzychu

VII Moto Mikołajki (VIDEO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij