Menu

Zima postraszyła - pierwszy śnieg w granicach miasta

Jak poinformował Pogodny Wałbrzych dziś rano mogliśmy zaobserwować pierwszy śnieg w najwyżej położonych częściach miasta. To zaledwie preludium zimy, a w najbliższym czasie jeszcze czeka nas jesienna aura.

Zima postraszyła - pierwszy śnieg w granicach miasta

- Zgodnie z prognozami w Wałbrzychu, a przynajmniej w jego części zrobiło dziś o poranku biało. Temperatura obniżała się już od kilku godzin i dziś nad ranem izoterma zerowa ulokowała się na wysokości około 550 m n.p.m. Tym samym słabe, przelotne opady deszczu na Gliniku Starym i Nowym, przeszły w opady śniegu. Notujemy zatem pierwszy śnieg w granicach administracyjnych miasta w sezonie 2023/2024 - 18 listopada - czytamy na profilu Pogodny Wałbrzych na Facebooku.

Wczoraj PW przypominał, że pierwszy śnieg w ubiegłym roku pojawił się w Wałbrzychu 17 listopada. Nie są to żadne anomalie, bo o tej porze roku zdarzają się już temperatury poniżej 0o a bywało już tak, że śnieg pojawiał się na początku listopada. Dla kierowców to ostatni sygnał alarmowy, by wymienić opony na zimowe, jeśli jeszcze tego nie zrobili.

- Dziś temperatura maksymalna nie powinna przekroczyć +1°C/+2°C. Zachmurzenie bardzo duże, możliwe przelotne opady mieszane praktycznie przez cały dzień. Wiatr umiarkowany, w porywach do 40 km/h. Biomet niekorzystny - prognozuje Pogodny Wałbrzych.

 

 

Według prognoz z IMGW temperatura w naszym mieście może wzrosnąć do 2,9o około godz. 14:00. Potem będzie spadać, by w godzinach wieczornych zbliżyć się do 0o. Jutro rano możliwe opady śniegu, przechodzące w opady deszczu wraz z rosnącą temperaturą. Kolejnych przymrozków i opadów śniegu możemy spodziewać się w okolicy środy/czwartku.

opr.plr
foto: Pogodny Wałbrzych
żródło: Pogodny Wałbrzych, IMGW
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

inż. A. Partacz (18 listopada 2023 22:04)
No i co z tego. Szczawnik nadal nie zarybiony.
*** (18 listopada 2023 21:50)
no i gdzie ocipienie klimatu ??
Analityk miejski (18 listopada 2023 18:59)
Cytuję użytkownika: kl
Cytuję użytkownika: Nosacz
Nie mamy czego się bać, w pługu już siedzi dzielny Roman stojący na straży czarnego asfaltu na każdej ulicy Wałbrzycha.
Miałkie!
Przekonasz się jak 10cm śniegu potrafi sparaliżować miasto. Tak jak co roku.
kl (18 listopada 2023 18:32)
Cytuję użytkownika: Nosacz
Nie mamy czego się bać, w pługu już siedzi dzielny Roman stojący na straży czarnego asfaltu na każdej ulicy Wałbrzycha.
Miałkie!
Radek (18 listopada 2023 15:27)
Ludzie wyjeżdżajcie z tego miasta. Tu oprócz ładnej przyrody prawie nic nie ma. W Niemczech od października zeszłego roku minimalna pensja krajowa po przeliczeniu na polskie wynosi 9000 PLN bez potrąceń. Praca jest w różnych branżach. Uczcie się chociaż fundamentalnych podstaw języka. A nawet dla osób bez znajomości języka jest praca. Warto się nad tym zastanowić.
Indiana Jones (18 listopada 2023 14:30)
Gdzie jest Sylwia z biblioteki Posłanka?
Nosacz (18 listopada 2023 9:38)
Nie mamy czego się bać, w pługu już siedzi dzielny Roman stojący na straży czarnego asfaltu na każdej ulicy Wałbrzycha.
Rafał (18 listopada 2023 8:48)
Mąż stanu Pan Starosta Kwiatkowski przygotowany do zimy. Starostwo jak co roku przygotowane i drogowcy czekają na sygnał.

Dodaj komentarz

wałbrzych  |   glinik  |   pogoda  |   zima  |   śnieg  |  

Przed nami obfite opady śniegu. Będzie ślisko

Sprawdź samochód przed zakupem w Serwisie Toyota Nowakowski

Ile zapłacimy za nieodśnieżony samochód ?

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij