Menu

Minersi Wicemistrzami Polski

Choć kibice mieli apetyt na złoto, to tym razem trzeba zadowolić się srebrem, choć ciężko wypracowanym przez cały sezon rozgrywek PFL9. Sam udział w finale należy rozpatrywać w kategorii dużego sukcesu naszej drużyny.

Minersi Wicemistrzami Polski

W finale spotkały się dwa najlepsze zespoły grupy zachodniej. Wataha Zielona Góra już w trakcie rozgrywek grupowych pokazała, że jest ekipą, której należy się obawiać. Wówczas drużyna z Zielonej Góry pokonała wałbrzyszan 26:0. Była to jednak jedyna porażka Minersów, którzy ostrzyli kilofy na solindy reważ w finale PFL9.

Niestety i tym razem Wataha okazała się poza zasięgiem naszego zespołu i wygrała 26:6. Warto podkreślić, że zdobyte w Zielonej Górze srebro to jak na razie najlepszy wynik wałbrzyskiej drużyny w historii, więc mimo przegranej w ostatnim meczu, jest to powód do świetowania udanego sezonu.

 

 

- Dziś Miners świętują wicemistrzostwo Polskiej Ligi Footballu Amerykańskiego. To największy sukces w historii naszego klubu. Dziękujemy za wsparcie i niesamowity doping - któtko komentują przedstawiciele klubu.

Retransmisję meczu możecie obejrzeć TUTAJ.

opr.plr
foto: FB Miners Krause Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Kibic (18 listopada 2023 21:37)
Pamiętajmy, że drużyna z Zielonej Góry jeszcze kilka lat temu grała w pierwszej lidze. Jest w niej sporo zawodników, którzy występowali właśnie wtedy i obijali się razem takimi potęgami jak Panthers Wrocław czy Lowlanders Białystok. Nie mniej jednak Miners walczyli do samego końca i dla nas kibiców są zwycięzcami.
Afir (18 listopada 2023 19:39)
Gratulacje!!!!
tak było (18 listopada 2023 19:15)
o, i to jest fajna wiadomość. gratuluję i życzę dalszych sukcesów!
Mariusz L. (18 listopada 2023 18:39)
Gratulacje!

Dodaj komentarz

sport  |   futbol amerykański  |   miners  |   finał  |   wicemistrzostwo  |   pfl9  |  

Górnik wygrywa na wyjeździe

Centrum Sportowo-Dydaktyczne ANS już działa

Dziś randka w hali Aqua Zdroju - idziemy na mecz

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij