Menu

Bawią i uczą. Czy SOWA to ulubiona atrakcja wałbrzyskich szkół?

Małe Centrum Nauki SOWA w Starej Kopalni świętowało w ten weekend swoje pierwsze urodziny. Wałbrzyszanie i przyjezdni goście bardzo polubili tę atrakcję, bo łączy w sobie elementy zabawy i nauki, dając wiele frajdy zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Bawią i uczą. Czy SOWA to ulubiona atrakcja wałbrzyskich szkół?
Oferta SOWY skierowana jest głównie do dzieci, ale przybywający z nimi rodzice bawią się tu równie dobrze. W ciągu roku atrakcję odwiedziło 20 tysięcy osób, a głównie były to grupy szkolne korzystające z różnego rodzaju zajęć edukacyjnych.
 
- Wprowadziliśmy nowe zajęcia chemiczne oraz astronomiczne, co bardzo podniosło nasze statystyki, ponieważ szkoły są bardzo chętne na coś takiego, bo wpisujemy się w realizację programów nauczania. Być może mamy też nieco lepsze możliwości pod względem wyposażenia w sprzęty dydaktyczne niż przeciętna szkoła. Było warto postarać się o to centrum, bo skorzystały na tym szkoły wałbrzyskie i nie tylko. Dzieci i młodzież wiele się tutaj nauczyli - mówi Marta Kwiecień, koordynator Małego Centrum Nauki SOWA.
 
 
Oprócz zwykłego zwiedzania i poznawania eksponatów SOWA oferowała wiele zajęć tematycznych. Które z nich cieszyły się największym zainteresowaniem?
 
- Pierwsza edycja zajęć astronomicznych zorganizowana dla osób indywidualnych cieszyła się olbrzymim powodzeniem, wręcz nie mieliśmy już miejsc, gdzie sadzać chętnych. Wprowadziliśmy te zajęcia do naszej stałej oferty edukacyjnej. Bardzo popularna była też Noc Detektywów z okazji Halloween. Były to zajęcia wieczorne i również cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wśród nieco starszych dzieci z klas 5-8 największą frekwencję obserwowaliśmy na zajęciach chemicznych - wymienia Marta Kwiecień.
 
 
 
Jak zapowiadają gospodarze tego miejsca, pierwszy rok to dopiero rozgrzewka i badanie potrzeb gości. W planach jest dalszy rozwój i nowe atrakcje.
 
- Pomysłów mamy całe mnóstwo. Wypracowaliśmy taką formułę, że cyklicznie staramy się zorganizować coś nowego, jakieś ekstra zajęcia. Niektóre są na tyle atrakcyjne, że wprowadzamy je potem do stałej oferty. Na ten moment mamy zaplanowane zajęcia na pół roku do przodu, więc na pewno znajdzie się coś, co potem zostanie z nami na stałe - zapewnia Marta Kwiecień.
 
 
Na co dzień można dowiedzieć Strefę Odkrywania Wyobraźni i Aktywności i poeksperymentować z zabawkami edukacyjnymi. Na miejscu są instruktorzy, którzy wprowadzą każdego w świat nauki, ale cała zabawa polega właśnie na samodzielnym odkrywaniu możliwości każdej z atrakcji.
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Kids tech Wałbrzych polecam (20 listopada 2023 8:34)
Nie. Kids tech wole
Podzamczanin (19 listopada 2023 20:19)
Artkul sponsorowany .reklamy byście sobie darowali jako takie.u

Dodaj komentarz

stara kopalnia  |   małe centrum nauki  |   sowa  |   urodziny  |   atrakcje  |   dzieci  |   edukacja  |   zabawa  |   turystyka  |  

Duży projekt szkoleniowy wałbrzyskiej Akademii i Dolnośląskich...

Czwartkowe spotkania z kulturą i sztuką

Jutro święto przewodników turystycznych — poznaj przewodników ze...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij