Menu

Ruszyła 23. edycja Szlachetnej Paczki

Szlachetna Paczka udostępniła już internetową Bazę Rodzin, które czekają na pomoc w tym roku. Niewielkim wysiłkiem, ale działając razem, możemy odmienić życie najbardziej potrzebujących – bo razem stać nas na dobro. Wystarczy wejść na www.szlachetnapaczka.pl, wybrać rodzinę i przygotować Szlachetną Paczkę.

Ruszyła 23. edycja Szlachetnej Paczki
Przez trudniejszą sytuację ekonomiczną wielu z nas stać na mniej. Jest jednak coś, czego inflacja czy drożyzna nas nie pozbawią. To wspólne działanie, możliwość niesienia wsparcia w grupie i radość, która płynie z jednoczenia się w pomaganiu. Razem stać nas na dobro dla tych, którzy mają najmniej. Efekt? Wpływ na czyjeś życie i zmiana jego historii, które stają się najlepszym prezentem, jaki możemy podarować – również sami sobie. Bo pomaganie, zwłaszcza jeśli robimy to z przyjaciółmi, bliskimi, znajomymi, daje poczucie sprawczości i niezwykłą radość.
 
- Zmieniamy świat na dobre. Świat jednej rodziny, czasem jednej osoby. Ktoś, kto do tej pory myślał, że jest sam, zaczyna myśleć inaczej o świecie, o ludziach wokół. Już wie, że może poprosić o pomoc. Dostaje ją. Czasem zmienia się całe życie – budowa studni, remont dachu w domu pana Adama, stała praca pani Anny, czasem zmieniają się drobne rzeczy – już nie jest zimno u pana Rafała, a Zuzia ma nową kurtkę – mówi Joanna Sadzik, Prezeska Stowarzyszenia WIOSNA, które organizuje Szlachetną Paczkę
 
 
Razem stać nas na dobro m.in. dla 41-letniej pani Darii, która wychowuje samodzielnie 7-letniego syna. Kobieta boi się o przyszłość. Od lat choruje. Ostatnio jej stan zdrowia pogorszył się. Ma raka macicy i epilepsję. Dba o synka jak może, nawet kosztem swojego zdrowia – gdy brakuje pieniędzy, kobieta nie wykupuje leków dla siebie, by starczyło na leki dla Pawełka. Po odliczeniu wszystkich kosztów na mieszkanie i leczenie, zostaje im 636 zł na osobę. Matki nie stać na materac – z tego, na którym śpią, wychodzą sprężyny. Razem stać nas na dobro dla tej i tysięcy innych rodzin w potrzebie.
 
Listę potrzebujących z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego znajdziecie TUTAJ.
 
 
Paczkę najlepiej robić całą paczką
 
 
Szlachetna Paczka pozwala pomagać efektywnie i na dużą skalę, przy niedużym nakładzie środków poszczególnych osób. W zeszłym roku wsparcie dla jednej rodziny przygotowywało średnio 31 darczyńców, a może jeszcze więcej. Kompletowanie Paczek rozkłada się więc na wiele osób, a efekt to coś więcej niż wsparcie materialne. Paczkę – która daje nadzieję i przywraca godność – można przygotować z rodziną, wśród znajomych, ale też w szkole czy w pracy. 
 
Przygotowywanie paczki w szkole to lekcja dla młodego pokolenia o empatii i otwartości na drugiego człowieka, który, mimo że jest zupełnie obcy – jest ważny. To też nauka o tym, że każdy z nas ma wpływ na otaczający świat. 
 
Przygotowanie Szlachetnej Paczki w firmie to sprawdzony pomysł na integrację wokół wspólnego, dobrego celu. To nie tylko piękny gest wobec rodzin i osób w potrzebie, ale i okazja do przeżycia pozytywnych emocji w miejscu pracy. Każda grupa rozwija się, kiedy może zrobić coś razem.
 
 
Nie wiesz od czego zacząć? Wejdź na stronę Paczki  
 
Chcesz zrobić Szlachetną Paczkę, ale boisz się, że w pojedynkę nie dasz rady? Organizatorzy programu służą pomocą. Na stronie Szlachetnej Paczki znajduje się zestaw materiałów, które ułatwią tworzenie paczki: to gotowe teksty, grafiki, narzędzia do podziału zadań, które możesz rozesłać do osób zapraszanych do wspólnego robienia paczki. Znajdują się tam również argumenty, które możesz przedstawić nieprzekonanym do wspólnego Paczkowania.
 
Akcja #PaczkujeMY, która ma zachęcać do kompletowania Paczek w grupach, to pomysł nie tylko na sprawniejsze organizowanie pomocy, ale także okazja, by przed Świętami skupić swoich znajomych wokół dobrego celu, a u najmłodszych kształtować wartości związane z pomaganiem i wrażliwością na trudności innych ludzi. Stworzenie Paczki uwalnia przy tym dobrą energię płynącą z realizacji wspólnego celu. Pomocne materiały znajdziecie TUTAJ.
 
opr.plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

obudzony (20 listopada 2023 8:11)
Niech im przyszły rząd POmaga.W końcu głosowali na nich.Peowce rozklejali banery że PiS= Drożyzna.No to teraz będzie PO=Taniocha i Darmocha.
Janosik (20 listopada 2023 8:05)
Cytuję użytkownika: Pisuar
Gdzie tą paczkę można ukraść?
Nie POdszywaj się POd PiS ty zwyrolu peowski.
Komuna STOP! (20 listopada 2023 8:05)
Cytuję użytkownika: Buha buha
Cytuję użytkownika: Platfus
Cytuję użytkownika: Pisuar
Gdzie tą paczkę można ukraść?
Zapytaj się kogoś z platformy, oni mają doświadczenie w tych sprawach.
Konktetne nazwiska. Na razie to PiSiory sra...ą w majtki ze strachu przed programem cela+
tfusk, szetna, boryslaw, rosztowski, blonie
Buha buha (20 listopada 2023 6:29)
Cytuję użytkownika: Platfus
Cytuję użytkownika: Pisuar
Gdzie tą paczkę można ukraść?
Zapytaj się kogoś z platformy, oni mają doświadczenie w tych sprawach.
Konktetne nazwiska. Na razie to PiSiory sra...ą w majtki ze strachu przed programem cela+
HM (20 listopada 2023 5:24)
Cytuję użytkownika: Platfus
Cytuję użytkownika: Pisuar
Gdzie tą paczkę można ukraść?
Zapytaj się kogoś z platformy, oni mają doświadczenie w tych sprawach.
Właśnie pyta.Odpowiedzi nie dostanie, bo dla nich nie starczy.
Platfus (19 listopada 2023 23:24)
Cytuję użytkownika: Pisuar
Gdzie tą paczkę można ukraść?
Zapytaj się kogoś z platformy, oni mają doświadczenie w tych sprawach.
Pisuar (19 listopada 2023 21:49)
Gdzie tą paczkę można ukraść?

Dodaj komentarz

szlachetna paczka  |   charytatywnie  |   pomoc  |   wolontariusze  |  

VII Moto Mikołajki (VIDEO)

Będą pomagać bezdomnym w godnych warunkach

Jak pomóc bezdomnym - ruszyła akcja ''Zima''

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij