Menu

3 tys. zł mandatu i utrata prawa jazdy

Na trzy miesiące stracił prawo jady 46-latek, który na al. De Gaulle’a przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem - 3 tys. zł.


 

3 tys. zł mandatu i utrata prawa jazdy

Mężczyznę namierzyli policjanci z grupy „Speed” w niedzielę po godzinie 15:00. 46-latek jechał  al. De Gaulle’a w Wałbrzychu i przekroczył dopuszczalną prędkość aż o 53 km/h.

Funkcjonariusze ustalili, że to nie było pierwsze tego typu wykroczenie mężczyzny.

- Utracił uprawnienia do kierowania pojazdami na terenie Polski i ukarany został także mandatem karnym - jako że popełnił czy, zabroniony w warunkach tzw. recydywy drogowej - w kwocie 3 tysięcy złotych i 13 punktami karnymi. - informuje komisarz Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji. 

TARYFIKATOR: 
do 10 km/h 1 pkt karny (50 zł);
od 11 do 15 km/h 2 pkt karne (100 zł);
od 16 do 20 km/h 3 pkt karne (200 zł);
od 21 do 25 km/h 5 pkt karnych (300 zł);
od 26 do 30 km/h 7 pkt karnych (400 zł);
od 31 do 40 km/h 9 pkt karnych (800 zł / recydywa 1600 zł);
od 41 do 50 km/h 11 pkt karnych (1000 zł / recydywa 2000 zł);
od 51 do 60 km/h 13 pkt karnych (1500 zł / recydywa 3000 zł);
od 61 do 70 km/h 14 pkt karnych (2000 zł / recydywa 4000 zł);
o więcej niż 70 km/h 15 pkt karnych (2500 zł / recydywa 5000 zł).

adm
foto: Policja
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Leszek (20 listopada 2023 12:46)
Piszę o tych przyczajonych, stojących w krzakach koło działek oraz tych jeżdżących na radiowozach jak na zdjęciu.
dsxxd (20 listopada 2023 12:37)
Cytuję użytkownika: Leszek
Poza tym wszystkim co już powiedziano, to chyba nikogo nie dziwi codzienna obecność policyjnych fotoradarów, czy to stacjonarnych, czy to samochodowych, tak jakby mieściły się tam ze trzy szkoły albo było z sześć przejść dla pieszych z bardzo dużym zagrożeniem dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nic z tych rzeczy, to tylko złota maszynka do robienia mandatów.
Gdzie Ty masz policyjne stacjonarne fotoradary ?
Leszek (20 listopada 2023 12:29)
Poza tym wszystkim co już powiedziano, to chyba nikogo nie dziwi codzienna obecność policyjnych fotoradarów, czy to stacjonarnych, czy to samochodowych, tak jakby mieściły się tam ze trzy szkoły albo było z sześć przejść dla pieszych z bardzo dużym zagrożeniem dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nic z tych rzeczy, to tylko złota maszynka do robienia mandatów.
Leszek (20 listopada 2023 12:15)
Wiem, że była tam dopuszczalna prędkość w obie strony 70 km/godz. Nie wiem czym kierował się jakiś dysydent, że nagle zmniejszył dopuszczalną prędkość do 50 km/godz. na obydwóch jezdniach. Są tam solidne zabezpieczenia, bardzo dobra szorstka nawierzchnia, po dwa pasy w każdą stronę, chodniki i ścieżka rowerowa oddzielone od jezdni pasem zieleni, a oznaczone przejścia dla pieszych dopiero na końcach przed sygnalizacją świetlną na skrzyżowaniach. Jedyny kardynalny błąd to pozostawienie z zamierzchłych czasów dodatkowego przejście do kościółka dla katolików, tak jakby nie można było bezpiecznie przejść na światłach kawałek dalej przy skrzyżowaniu, ale jak wiadomo konkordat obowiązuje. Dlatego też możemy na tym przejściu obserwować kolebiące się staruszki, osoby z dziećmi, z wózkami pchające się prosto pod samochody, które chwilę wcześniej wystartowały na zielonym świetle ze skrzyżowania. Horror? Tak, horror. I będzie trwał dopóty, dopóki ktoś mądry nareszcie nie zlikwiduje tego przejścia.
Gru (20 listopada 2023 11:15)
Cytuję użytkownika: Felek
Cytuję użytkownika: Janek
i jakie zagrożenie w tym miejscu stworzył?
Dla siebie.
Tam było 70 .żadnych przejść dla pieszych nie ma. Dopiero koło skrzyżowania. Ale jakiś mądry dal 50 żeby kroic kasę. Podobnie w 2 stronę. A jak strefa wraca do domu to rajd na podzamcze . Że 130 lecą nawet.
Felek (20 listopada 2023 11:12)
Cytuję użytkownika: Janek
i jakie zagrożenie w tym miejscu stworzył?
Dla siebie.
Janek (20 listopada 2023 11:01)
i jakie zagrożenie w tym miejscu stworzył?

Dodaj komentarz

Dwaj postrzeleni policjanci nie żyją

Jeden z postrzelonych policjantów zmarł. Miał 45-lat

Maksymilian F. usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa policjantów

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij