Menu

Zamek Książ: Otwarcie apartamentów Daisy. Nowa trasa zwiedzania

Od 12 grudnia turystom odwiedzającym Zamek Książ zostaną udostępnione apartamenty Księżnej Daisy. Apartamenty będzie można zwiedzać z audio przewodnikiem.
Zamek Książ: Otwarcie apartamentów Daisy. Nowa trasa zwiedzania
Nowe przestrzenie staną się częścią trasy zwiedzania, nie będą biletowane osobno.
W skład apartamentów księżnej Daisy wchodziły: salon, sypialnia, łazienka i buduar. 
 
Nowe przestrzenie nie są wierną rekonstrukcją apartamentów, a wystawą stałą, która nawiązuje do historycznej architektury wnętrz, bez ingerencji w ich trwałą strukturę.
 
 
- Na czym polega wyjątkowość tego miejsca? Apartamenty Daisy znacząco różniły się od pozostałych wnętrz Zamku Książa, ponieważ były realizowane wg autorskich projektów i pomysłów księżnej. Podczas trasy zwiedzania dowiemy się m.in.: jak księżna Daisy urządziła swój pokój dzienny, który kolor dominował we wnętrzach apartamentów oraz jaki element wnętrz jest jedyną i oryginalną częścią wystroju apartamentów księżnej, który przetrwał do naszych czasów. - czytamy na fb Zamku Książ. 
 
foto: fb Zamek Książ
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Pan kleks (22 listopada 2023 12:58)
Pan siniak did niczego się nie nadaje na początek może do pasania świń tam jego miejsce
lokaj jaśnie pana (21 listopada 2023 13:14)
Cytuję użytkownika: ytrewq
No i? Treba będzie tam wchodzić na kolanach???
Tak. Takich od zlewozmywaka.
UE (21 listopada 2023 12:59)
Cytuję użytkownika: Polak
Już niedługo zamek trafi do właścicieli gdy tylko polska straci państwowość i stanie się wschodnią prowincją unii.Dzisiaj jest głosowanie w Brukseli na temat utraty państwowości narodowej na rzecz federalizacji unijnej rządzonej przez niemcy z berlina.Wiem że totalni w brukseli będą głosować za utratą państwowości przez polskę.
Jednak denaturat i pryta nieodwracalnie ryją mózgowie, chyba że piastuje się stanowisko ruskiego pożytecznego idioty za kilka kopiejek. W sumie, na jedno wychodzi.
Polak (21 listopada 2023 10:24)
Już niedługo zamek trafi do właścicieli gdy tylko polska straci państwowość i stanie się wschodnią prowincją unii.Dzisiaj jest głosowanie w Brukseli na temat utraty państwowości narodowej na rzecz federalizacji unijnej rządzonej przez niemcy z berlina.Wiem że totalni w brukseli będą głosować za utratą państwowości przez polskę.
Goldmann (21 listopada 2023 8:28)
,,nie ma ciekawszego tematu,,,??
stopdebilom (21 listopada 2023 8:20)
Kiedy wprowadzona zostanie uchwała nakazująca by w każdym domu i mieszkaniu wisiał portret tej pani?
ytrewq (21 listopada 2023 7:23)
No i? Treba będzie tam wchodzić na kolanach???

Dodaj komentarz

zamek  |   ksiaz  |   zwiedzanie  |   audio  |   przewodnik  |  

Na tropie zaginionego Choleryka z Zamku Książ

Górnik wygrywa na wyjeździe

Zamek Książ poszukuje młodych muzyków

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij