Menu

Policjanci i Sokiści spisali 17 osób

Przez dwa dni policjanci i funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei kontrolowali podróżnych na trasie kolejowej Jelenia Góra - Wrocław oraz byli widoczni na stacjach kolejowych na Dolnym Śląsku. Łącznie wylegitymowanych zostało 17 osób.
 
 
Policjanci i Sokiści spisali 17 osób

Przeprowadzone zostały działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą 24 Blue-RAD. 

Służby sprawdzały czy w pociągach nie dochodzi do kradzieży i czy sami podróżni nie zakłócają porządku publicznego. Strażnicy wraz z policjantami obecni byli także na dworcach. Sprawdzali czy i tam nie dochodzi do dewastacji. Nie ujawiono żadnego przestępstwa. 
 
Wytypowani podróżni sprawdzani byli także pod kątem legalności pobytu w Polsce oraz tego czy nie ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości. Wałbrzyscy funkcjonariusze nie wykryli nieprawidłowości. 
 
 
 
Nazwa RAILPOL stanowi skrót od Railway Police (Policja Kolejowa). Jest to międzynarodowa sieć organizacji i instytucji odpowiedzialnych za działania policyjne na kolejach w Państwach Członkowskich Unii Europejskiej, której celem jest wzmocnienie i intensyfikacja międzynarodowej współpracy policji kolejowych w Europie na potrzeby zapobiegania zagrożeniom i zapewnienia efektywnych środków przeciw przestępstwom transgranicznym. Działania te wpisują się w szereg przedsięwzięć podejmowanych przez polską Policję na rzecz poprawy bezpieczeństwa, w tym na obszarach kolejowych.

red
foto: policja
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

ovo (21 listopada 2023 22:55)
Siły okupacyjne. Posługują się nawet obcojęzycznymi kryptonimami.
Mateusz (21 listopada 2023 18:45)
W pociągu 13:03 z Wrocławia do Wałbrzycha kilku zakłócających podróż osób , na pewno nie byli to Polacy, dworzec Wrocław Główny, tragedia bardzo wielu bezdomnych i pijanych ,. Jestem ciekawy gdzie panowie Milicjanci i Sokisci byli w tym czasie,ściema.Potrafia tylko rowerzystów karać mandatem ,miernoty
Monthy Phyton (21 listopada 2023 8:01)
Cytuję użytkownika: Igrzyska
Jeżeli nie wykryli żadnych nieprawidłowości, to.jakim prawem legitymowali aż 17 osób? Kennkarty ich interesowały?
Bo trzeba później pokazać komendantowi , że coś robiły darmozjady. Działa to tak samo w każdej opresyjnej mundurówce.
Igrzyska (21 listopada 2023 7:25)
Jeżeli nie wykryli żadnych nieprawidłowości, to.jakim prawem legitymowali aż 17 osób? Kennkarty ich interesowały?

Dodaj komentarz

sokisci  |   policja  |   kolej  |   akcja  |   stacja  |   kolejowa  |   wtv  |   w24  |   informacje  |   wydarzenia  |  

Ugodziła swoją 14-letnią córkę nożem

Leżeli pijani na mrozie. Niewiele brakowało, by zamarzli

Wałbrzych, Boguszów, Głuszyca: oddali hołd zmarłym policjantom

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij