Menu

Dorota Barańska przygarnęła lalkę Anię i szóstkę dzieci

Jak co roku, w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej świętowano Dzień Pracownika Socjalnego. Podziękowano za pracę, rozdano nagrody i podsumowano zakończone projekty. 

Dorota Barańska przygarnęła lalkę Anię i szóstkę dzieci
- Często na naszych spotkaniach, na stronach internetowych i w biuletynach mówimy, że dajemy moc i to prawda. Dzielicie się tą mocą, a żeby się nią dzielić trzeba jej w sobie bardzo dużo mieć. To czego wam życzymy, to umiejętności dbania o samego siebie, radości z codzienności, dystansu i poczucia humoru - mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu, Magdalena Stefańska. 
 
21 listopada to takżę Dzień Życzliwości. 
 
- Nie ma przypadku w tym, że dzisiaj jest Dzień Życzliwości. Wydaje się, że ta koicydencja jest głęboko symboliczna. Okazuje się, że by być dobrym pracownikiem socjalnym, to trzeba być życzliwym człowiekiem. - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej. 
 
 
 
Podsumowano też akcję "Ania szuka domu". Przypomnijmy, że do przedstawicieli różnych instytucji ważnych dla Wałbrzycha trafiły laleczki. Mogli oni zdecydować, czy chcą zapewnić kochający dom dla dzieci, czy będą dalej szukać rodziców zastępczych. Cała historia inspirowana jest losem tytułowej „Ani z Zielonego Wzgórza”, powieści autorstwa kanadyjskiej pisarki Lucy Maud Montgomery.  Dziś poinformowano, że szóstkę dzieci przygarnęła wałbrzyska filantropka Dorota Barańska. 
 
- Mam nadzieję, że te dzieci będą mogły wrócić do swoich rodziców, jak uda się naprowadzić ich na dobre drogi. Na razie jest nam cudownie i tak długo, jak trzeba będzie, to będą ze mną. - mówi Dorota Barańska. 
 
Wśród planów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej są otwarcie Centrum Wsparcia Socjalnego przy ul. Beethovena, otwarcie Domu Pomocy Społecznej na Sobięcinie i nowe mieszkania wspomagane. 
 
red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Misia (23 listopada 2023 12:15)
Ludzie. Po co tyle jadu w wypowiedziach. W każdym zawodzie są dobrxy pracownicy i źli. Wspaniale, że docenia się dobrych. Zamiast krytykować stwórzcie rodzinę zastępczą i wtedy się wypowiadajcie.
Ja (22 listopada 2023 21:00)
Pracownica mopsu sama ma problem ze sobą i dzieckiem... więc jak ma się zajmować pomocą...
Ovo (22 listopada 2023 9:55)
A kiedy biznesmen będzie je wychowywała jak ona w kółko pracuje?
Ksiądz Proboszcz (22 listopada 2023 9:24)
Przygarnę dzieci na plebanię.
Puchacz (22 listopada 2023 9:24)
Patologie nawet teraz nie kontroluja tylko na telefon.a patole sie ciesza
Katzenjammer (22 listopada 2023 7:07)
Srul ile lalek przygarnął? Czy w ofercie były też dmuchane?
Tsss (21 listopada 2023 21:03)
Kółko wzajemnej adoracji.... Najbardziej "oddani i zapracowani" bez większego uszanowania. Chwała zwykłym pracownikom!!!
Kaspar Hauser (21 listopada 2023 19:40)
Pani Baranska przygarnela szostke dzieci, a pan prezydent, wraz z setka pracownikow mopsu zapewnil utrzymanie spolecznosci romskiej ,oraz lokalnej reprezentacji meneli. Pani Baranskiej chwala, a mops w PiSdu do likwidacji.

Dodaj komentarz

mops  |   miejski  |   osrodek  |   pomocy  |   spolecznej  |   walbrzych  |  

Ruszają kolejne warsztaty terapii dla przewlekle chorych

Babcia i Dziadek od Zaraz

10 lat z Miejskiego Programu Nauki Pływania

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij