Menu

Lichota i Dancewicz oprowadzają po Książu

Od teraz Zamek Książ można zwiedzać "w towarzystwie" znanego aktora i aktorki, którzy związani są z Wałbrzychem. W rolę wirtualnego przewodnika wcielił się Leszek Lichota, a głosu Księżnej Daisy użyczyła Renata Dancewicz.

Lichota i Dancewicz oprowadzają po Książu
Podręczne przewodniki głosowe tzw. audio guide cieszą się sporym zainteresowaniem w Zamku Książ, zwłaszcza osób, które lubią zwiedzać indywidualnie w swoim tempie, a nie grupowo z przewodnikiem. Specjalnie dla nich przygotowano przewodniki w kilku językach, które omawiają poszczególne atrakcje na trasie zwiedzania, a wszystko odbywa się automatycznie, ponieważ urządzenie samo wykrywa, w jakim pomieszczeniu znajduje się gość i uruchamia dedykowaną narrację. Wprowadzoną właśnie nowością są dwa głosy znanych aktorów.
 
- Chcieliśmy, aby oprowadzającymi były znane postaci związane z zamkiem i Wałbrzychem. Wybraliśmy osoby, które tutaj odbierały wyróżnienia Ambasadorów Wałbrzycha. Pierwszą postacią jest znany aktor Leszek Lichota, który urodził się w Wałbrzychu i chodził tu do szkoły. Drugą jest Renata Dancewicz, która wciela się w postać Księżnej Daisy i opowiada o swoim życiu i miejscach związanych z zamkiem. Tych dwoje Ambasadorów już od dziś oprowadza naszych gości - mówi Anna Żabska, prezes Zamku Książ.
 
 
Obecnie przewodnicy prowadzą gości standardowymi trasami zwiedzania, ale już wkrótce pojawi się zupełnie nowa atrakcja.
 
 
- Jeszcze do 11 grudnia idziemy zwykłą trasą, ale od 12 grudnia będzie można zwiedzać apartamenty Księżnej Daisy, które zostaną otwarte dla wszystkich zwiedzających. Będzie to salon i sypialnia Księżnej. Dodatkowo od 1 grudnia zamek będzie przystrojony w świąteczne ozdoby przez najlepszych florystów z całej Polski - zapowiada Anna Żabska.
 
 
Wyjątkowo w tym roku Zamek Książ będzie dostępny do zwiedzania także w okresie świąt Bożego Narodzenia. Jest to odpowiedź na duże zapotrzebowanie zgłaszane przez osoby, które przyjeżdżają do Wałbrzycha z daleka spędzić czas z rodziną oraz turystów.
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

asz (23 listopada 2023 14:38)
"audio guide" że tak nieśmiało zapytam: j. polski naprawdę jest taki ubogi, że trzeba wymyślać takie bzdety?
asz (23 listopada 2023 8:06)
Kiedy ta pani co jest dyrektorem tego zamku zrozumie, że garstka odmieńców intelektualnych nie jest reprezentantem całej lokalnej społeczności? Czy ta pani zrozumienie, że promowanie na siłę p. Deizy nie przynosi spodziewanego efektu. Mówienie o tłumach w ilości 500 osób w 100 tys. mieście to kpienie z samego siebie a może bytowanie w alternatywnej rzeczywistości. Pana rzecznika też to się tyczy.
Komuna STOP! (23 listopada 2023 7:48)
Cytuję użytkownika: acc
Cytuję użytkownika: Super
Zmieńmy nazwę zamku Książ (bo i tak nie wiadomo o jakiego księcia chodzi)na Zamek Daisy i powiat wałbrzyski na powiat sudecki, a Wałbrzych na Lasogród i będzie ESSA
jak nie było Internetu to tylko twoi starzy wiedzieli żeś głupi...
Ne do końca taki głupi. Sarkazm trzeba umieć rozpoznać i zrozumieć.
Pułkownik kwiatkowski (22 listopada 2023 9:30)
Pamiętne nagie sceny z Renata. Jaki to był film?pułkownik Kwiatkowski.
acc (22 listopada 2023 7:25)
Cytuję użytkownika: Super
Zmieńmy nazwę zamku Książ (bo i tak nie wiadomo o jakiego księcia chodzi)na Zamek Daisy i powiat wałbrzyski na powiat sudecki, a Wałbrzych na Lasogród i będzie ESSA
jak nie było Internetu to tylko twoi starzy wiedzieli żeś głupi...
Żabi Król (22 listopada 2023 7:09)
Ciągłe dmuchanie balonika. Za remont hotelu Żabka już zapłaciła, czy dalej wali w rogi przedsiębiorcę?
Zołza (21 listopada 2023 22:54)
Żaba zdjęła mopa?!
Super (21 listopada 2023 22:12)
Zmieńmy nazwę zamku Książ (bo i tak nie wiadomo o jakiego księcia chodzi)na Zamek Daisy i powiat wałbrzyski na powiat sudecki, a Wałbrzych na Lasogród i będzie ESSA
Jerzy Jacek Pilchowski (21 listopada 2023 20:20)
Szybkimi krokami zbliża się wiekopomna chwila w której Zamek Książ zostanie uroczyście oddany potomkom księżnej Daisy. Pozostaje nam mieć nadzieję na to, że nie będziemy musieli zapłacić im za "bezprawne użytkowanie".

Dodaj komentarz

zamek książ  |   przewodnik  |   audio guide  |   leszek lichota  |   renata dancewicz  |   turystyka  |   zwiedzanie  |  

Na tropie zaginionego Choleryka z Zamku Książ

Górnik wygrywa na wyjeździe

Jutro święto przewodników turystycznych — poznaj przewodników ze...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij