Menu

Gdzie jest najwyżej położona strzelnica w Polsce?

Gmina Boguszów-Gorce może pochwalić się kolejnym "najwyżej położonym obiektem w Polsce". Po rewitalizacji ponownie otwarto strzelnicę sportową, która oprócz wrażeń z obcowania z bronią palną oferuje bardzo przyjemne widoki na okolicę.

Gdzie jest najwyżej położona strzelnica w Polsce?
Strzelnica znajduje się w odosobnionym miejscu na wschód od stadionu sportowego przy ul. Kusocińskiego w Boguszowie-Gorcach. Obiekt istnieje już od wielu lat, ale z powodu licznych zaniedbań niewiele brakowało, a zostałby całkowicie zamknięty.
 
- Zastanawiałam się od dłuższego czasu nad rozwiązaniem umowy ze stowarzyszeniem, bo mieliśmy niepokojące sygnały od mieszkańców, że jest niewłaściwie prowadzona, są składowane odpady. Sprawdziliśmy ten teren i umowa faktycznie byłaby rozwiązana, gdyby nie nowy zarząd i prężnie działający prezes. Jak widać po rewitalizacji będzie to nowa atrakcja miasta w zakresie strzelnictwa sportowego - mówi burmistrz Boguszowa-Gorc Sylwia Dąbrowska.
 
 
Po zmianie zarządu Sowiogórskie Stowarzyszenie Strzeleckie przystąpiło do rewitalizacji dawnej strzelnicy i dzięki wsparciu licznych sponsorów udało się doprowadzić to miejsce do porządku, a także zbudować profesjonalną wiatę z kilkoma stanowiskami.
 
- Miejsce przeszło bardzo dużą metamorfozę. Jako nowy zarząd poczyniliśmy bardzo duże zmiany. Wyrównaliśmy teren, który był w zgliszczach po poprzednim zarządzie. Pracował tu ciężki sprzęt. Zbudowaliśmy wiatę dzięki pozyskaniu sponsorów. Nasi przyjaciele poświęcili swój czas i swoje pieniądze, by ją wybudować i podarować nam, za co bardzo dziękujemy - mówi Roman Musiał, prezes Sowiogórskieo Stowarzyszenia Strzeleckiego.
 
 
Gospodarze obiektu zapowiadają, że będzie mógł tu przyjść każdy chętny, zarówno ci, którzy chcą rozpocząć przygodę ze strzelectwem, jak i zawodowcy, którzy będą mogli szlifować swoje umiejętności.
 
- Ofertę kierujemy do wszystkich mieszkańców bez względu na wiek, nawet do dzieci. Strzelanie to nie tylko broń palna, ale również pneumatyczna, repliki ASG. Po umówieniu się z nami każdy będzie mógł przyjechać i postrzelać, nawet sześciolatkowie. Zapraszamy mieszkańców Boguszowa i okolic. Naszą misją jest także szkolenie przyszłych funkcjonariuszy policji czy żołnierzy. Nasi instruktorzy to byli policjanci, żołnierze wojsk powietrzno-desantowych, Urzędu Ochrony Państwa. Będziemy chcieli przygotowywać podwaliny pod te trudne zawody. Mamy przygotowane wszelkie rodzaje broni - zachęca Roman Musiał.
 
 
 
Położenie z dala od wszelkich zabudowań sprawia, że strzelnica nie będzie uciążliwa dla mieszkańców Boguszowa. Jakie jeszcze zalety oferuje to miejsce?
 
- Jest to najwyżej położona strzelnica w Polsce. Jest to teren górzysty, więc mamy tu piękne widoki, na przykład na Chełmiec. Co ważne, ta strzelnica jest na zewnątrz. Nie ma tu takich ograniczeń jak na strzelnicach zamkniętych, że "podtruwamy się" oparami. Mamy tu naprawdę dobry klimat - zapewnia Roman Musiał.
 
 
Strzelnica będzie czynna także w zimie, więc wszyscy chętni mogą już kontaktować się z Sowiogórskim Stowarzyszeniem Strzeleckim i rezerwować sobie terminy.
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12
Zdjęcie 13
Zdjęcie 14
Zdjęcie 15
Zdjęcie 16
Zdjęcie 17

Komentarze

Dsxds (4 grudnia 2023 11:27)
Cytuję użytkownika: Heniek (24 listopada 2023 11:22)
Cytuję użytkownika: hehe
o i nawet staż miejska miała pierwszy raz w życiu okazję postrzelać z broni
Wypluj to! Jeszcze jakie.us platformianemu idiocie wpadnie do łba pomysł wyposażenia tego towarzystwa w komplet broni.
Heniek idź ty lepiej sutanne wyczyść swojemu panu.
Yoko (30 listopada 2023 14:36)
I wszystko w temacie hahaha, wstydź się podszywać za innych.
Krzysztof Szmit (25 listopada 2023 18:09)
Nazywam się Krzysztof Szmit byłem wiceprezesem Sowiogorskiego Stowarzyszenia Strzeleckiego .Panie Yoko PAni Elu czytam zarzuty wobec mojej osoby .Proponuje spotkanie w redakcji Wałbrzych 24 mój numer tel 516857683 podczas spotkania wytłumaczę Państwu o co jestem oskarżany przez ludzi nie mających pojęcia o strzelectwie a promujących się na Patriotów
Yoko (25 listopada 2023 14:13)
Fajnie że coś się u nas dzieje na pozytyw bo to zawsze jakaś dodatkowa atrakcja, więcej takich inwestycji.
Yoko (25 listopada 2023 13:47)
To nie Jerzy i nie Rysio to ty Krzysio??? Malinowy nosie pudrowany, podszywasz się pod innych ??? Nie ładnie tak oj nie ładnie, znam cie od lat i wyczuć można cie na kilometry, nikt cię nie broni to sam się chwalisz, 30 odeszło? pewnie nie mogli już cie słuchać, A skoro nic sie nie działo a teraz się dzieje to znaczy że zmiana na dobre wyszła efekty widać, brawo dla prezesa i wszystkiego dobrego dla stowarzyszenia.
No ie (24 listopada 2023 15:59)
Mmmmm może i incjatywa fajna. Pewnie fascynaci będą zadowoleni. Ale czy ktoś przeprowadził jakiekolwiek konsultacje społeczne w tej sprawie. Po pierwsze jest to miejce bytowania wielu gatunków zwierząt a odgłosy z tej strzelnicy są dość intensywne i niosą się po całej okolicy. Kolejna sprawa idąc ze swoim pupilem tym bardziej wyczulonym na halasy na spacer w stronę Chełmca niestety trzeba się wrócić. Ale dla tych co nie lubią zwierząt to również odgłosy tych wystrzałów są słyszalne w całej okolicy. No cóż miejce dość akustyczne jak ktoś chce usłyszeć swoje echo to może tam świetnie potrenować. A sprawa najważniejsza to miejsce jest tak naprawdę praktycznie nie zabezpieczone i w sezonie letnim dzieją się tam cuda.Alkohol i inne sprawy. Jeżeli już taka forma rekreacji ma być w tym miejscu to należałoby w jakiś sposób zniwelować odgłosy wystrzałów oraz zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych. No i fajnie byłoby to skonsultować z mieszkańcami. Życzę powodzenia w przedsięwzięciu i może przemyślenia tych skromnych uwag.
Edziu (24 listopada 2023 15:20)
Roman gratulacje tak trzymaj .Uważaj na tego pana w niebieskiej kurtce na zdjęciach to zła osoba .
krx (24 listopada 2023 13:22)
Najwyżej położona? Z cała pewnością strzelnica na Polanie Jakuszyckiej jest położona ze dwa razy wyżej.
Rysiu (24 listopada 2023 12:09)
Pani Elu też coś dodam bo byłem w tym stowarzyszeniu gdy Pan Arturek o którym Pani tak źle Pisze podejrzewając że nawet go Pani nie zna odchodził z Stowarzyszenia to odeszło przeszło 30 osób trenerzy sędziowie instruktorzy To pan Były prezes do tego doprowadził .Pozdrawiam wszystkich strzelców
Jerzy (24 listopada 2023 12:04)
Pani Elu Pan Arturek stworzył to stowarzyszenie a Pan Prezes Jarek robił wszystko żeby to stowarzyszenie zniszczyć prezes Jarek a żona skarbnik sila złego na jednego
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Uratowali uwięzioną sarnę

Ponad 64 tysiące zł z Boguszowa-Gorc dla WOŚP

Lato pełne wrażeń w Boguszowie-Gorcach

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij