Menu

Policja zatrzymała poszukiwanych dorosłych i 14-latka

Cztery poszukiwane osoby trafiły wczoraj w ręce wałbrzyskich i głuszyckich policjantów. Pierwszy z zatrzymanych mężczyzn – 44-latek - był poszukiwany za uporczywe nękanie innej osoby. Dwóch kolejnych wałbrzyszan – 29 i 30-latek – spędzą w więzieniu kolejno rok oraz trzy miesiące za kradzieże z włamaniami, a 14-latek został przewieziony do młodzieżowego ośrodka wychowawczego.
Policja zatrzymała poszukiwanych dorosłych i 14-latka
Policjanci udali się na ul. Bystrzycką w Dziećmorowicach, gdzie na terenie jednej z posesji zatrzymali 44-latka, który powinien być w więzieniu. Mężczyzna został skazany  za uporczywe nękanie innej osoby i jeszcze tego samego dnia został przewieziony do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd trafi do jednego z zakładów karnych na terenie Polski.
 
Do kolejnego zatrzymania doszło w Jedlinie-Zdroju.. Policjanci udali się na ul. Kłodzką, by sprawdzić czy znajduje się tam poszukiwany nieletni. 14-latek  powinien przebywać w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Oławie w związku z przejawem demoralizacji. Fnkcjonariusze przewieźli młodego mieszkańca Jedliny do w/w placówki.
 
 
Tego samego dnia policjanci pojechali na ul. Uczniowską w Wałbrzychu, gdzie zatrzymali 29-letniego mieszkańca naszego miasta. Mężczyzna był poszukiwany  za kradzież z włamaniem. Noc spędził więc w policyjnej celi, a o poranku został przewieziony do Aresztu Śledczego w Świdnicy. Ostatecznie trafi w wyznaczonego więzienia, gdzie spędzi najbliższy rok.
 
Praktycznie w tym samym czasie funkcjonariusze wałbrzyskiej komendy odwiedzili jedną z posesji przy ul. Mickiewicza w Wałbrzychu. To właśnie tam zatrzymali 30-latka. Wałbrzyszanin również był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu i powinien spędzić najbliższe trzy miesiące w więzieniu, gdyż został skazany prawomocnym wyrokiem także za kradzież z włamaniem. Funkcjonariusze  przewieźli mężczyznę do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd trafi do wyznaczonego zakładu karnego.
 
red
foto: policja
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Radek (24 listopada 2023 11:53)
Ludzie wyjeżdżajcie z tego miasta. Tutaj jest pełno przestępców. W Niemczech od października zeszłego roku minimalna pensja krajowa wynosi po przeliczeniu na polskie 9000 PLN bez potraceń. Praca jest w różnych branżach. Uczcie się chociaż fundamentalnych podstaw języka. A nawet dla osób bez znajomości języka jest praca. Warto się nad tym zastanowić.
iks (24 listopada 2023 9:13)
Cóż za brawurowa akcja niebieskich.
Mariusz L. (24 listopada 2023 8:30)
A bandytów w białych kołnierzykach nie łapią...
kl (23 listopada 2023 23:25)
"Żniwa" udane! Gratulacje dla policjantów!

Dodaj komentarz

policja  |   poszukiwani  |   gluszyca  |   walbrzych  |   112  |   997  |   interwencja  |   zatrzymani  |  

Na tropie zaginionego Choleryka z Zamku Książ

Wałbrzych (Waldenburg) na filmie z 1929 roku. Prawdziwy unikat

Wałbrzych: pocisk koło warszatatu samochodowego

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij