Menu

Koczują w namiotach

Mimo chłodu mieszkają w namiotach czy altankach. Często nie chcą pomocy i nie chcą zamieszkać w schronisku. Świdnicka Straż Miejska rozpoczęła patrole miejsc, gdzie koczują bezdomni.


 

Koczują w namiotach

Nawet kilkanaście osób bezdomnych koczuje w różnych miejscach na terenie Świdnicy. Zwykle mieszkają w pustostanach, ogrodowych altankach a czasem również w namiotach. Tak wygląda "osiedle" bezdomnych w Świdnicy — udostępnione przez tamtejszą Straż Miejską zdjęcie pochodzi ze środy (22 listopada).

- Strażnicy w czasie kontroli zawsze oferują udzielenie pomocy w zakresie zakwaterowania w schronisku. Osoby te zazwyczaj odmawiają, często funkcjonariusze słyszą odpowiedź: „może za jakiś czas jak będą silne mrozy, ale dzisiaj nie”. - relacjonują strażnicy.

Niechęć do zakwaterowania w schronisku często wynika z zasad, jakie tam panują — chodzi przede wszystkim o to, że podopieczni schroniska czy noclegowni muszą być trzeźwi.

Gdy temperatury spadają poniżej zera, zaczynają się inne działania. Strażnicy rozwożą żywność i ciepłe napoje. Swoich podopiecznych odwiedzają również z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

- Mamy nadzieję, że w końcu zdecydują się na pobyt w schronisku. Pamiętajmy również o osobach starszych i samotnych, które również mogą potrzebować w tym trudnym okresie pomocy. Prosimy o zgłaszanie takich przypadków do dyżurnego Straży Miejskiej w Świdnicy (tel. 986). - apelują świdniccy Strażnicy Miejscy.

W Świdnicy od stycznia działa nowe, miejskie schronisko dla osób bezdomnych przy ul. Westerplatte 47. Osoby korzystające ze schroniska, mogą liczyć na trzy posiłki dziennie, świeżą pościel i wygodne łóżka. Schronisko dla bezdomnych prowadzi też Towarzystwo Pomocy im. Świętego Brata Alberta:
Schronisko dla mężczyzn – 80 miejsc, ul. Westerplatte 51, tel.  74 856 97 70
Schronisko dla kobiet i osób niepełnosprawnych – 64 miejsca, ul. św. Brata Alberta 5, tel. 781 060 201

adm
foto: Straż Miejska w Świdnicy
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

tere (2 grudnia 2023 16:06)
Cytuję użytkownika: Felek
Cytuję użytkownika: ***** ***
8 lat dobrobytu zostawionego przez rząd PiSu, widać na tych zdjęciach.
Jak będą rzadzic ci milionerzy z POpaprancow,niebawem POdzielisz los tych z namiotu.Oni maja w dupie ludzi,będą ich wywlaszczac ,by postawić wiatraki od szwabow.
Wywłaszczanie to dopiero POczątek zaplanowanej nienawiści do Polaków przez obłąkanych nienawiścią i żądzą odwetu.
Felek (2 grudnia 2023 14:52)
Cytuję użytkownika: ***** ***
8 lat dobrobytu zostawionego przez rząd PiSu, widać na tych zdjęciach.
Jak będą rzadzic ci milionerzy z POpaprancow,niebawem POdzielisz los tych z namiotu.Oni maja w dupie ludzi,będą ich wywlaszczac ,by postawić wiatraki od szwabow.
Kaspar Hauser (24 listopada 2023 18:38)
Straz miejska dba o katering, mam nadzieje ze w alkohol zaopatruja sie we wlasnym zakresie. Rozumiem znaczenie slowa empatia, ale bez k***a przesady, chcacemu nie dzieje sie krzywda.
Polus (24 listopada 2023 15:58)
To wolny Kraj
Goldmann,, (24 listopada 2023 15:46)
Cytuję użytkownika: ***** ***
8 lat dobrobytu zostawionego przez rząd PiSu, widać na tych zdjęciach.
,,ty tak od urodzenia ,,czy jakiś wypadek,,,Zatrudnij tych menelow,, może ci się uda,,,I zastanów się ,co piszesz,,
Andrzej (24 listopada 2023 15:09)
Cytuję użytkownika: taka prawda
adolf wiedział co z takim odpadem społecznym robić
Z takim jak Ty również
Jerzy Jacek Pilchowski (24 listopada 2023 15:01)
Cytuję użytkownika: ***** ***
8 lat dobrobytu zostawionego przez rząd PiSu, widać na tych zdjęciach.
W Świdnicy rządzi przecież Lewica.
***** *** (24 listopada 2023 11:25)
8 lat dobrobytu zostawionego przez rząd PiSu, widać na tych zdjęciach.

Dodaj komentarz

Blokady rolnicze na trasie Świdnica - Wrocław

Jechał ponad ''setką'' przez Witoszów

Oszuści atakują

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij