Menu

History Story: Papierowa Twierdza

Bedzie to opowieść o Głogowie - mieście, które usytuowane na linii Odry miało stanowić jedno z ogniw łańcucha miast - twierdz (obok m.in. Wrocławia, Opola, Oławy, Raciborza) mających za zadanie powstrzymanie Sowietów przed wkroczeniem do serca Rzeszy. - o tym w nowym odcinku History Story

History Story: Papierowa Twierdza
- W połowie lutego  lutego 1945 "Festung Glogau" otoczyły wojska radzieckie. W efekcie krwawych walk prowadzonych do 1 kwietnia 1945 miasto zostało zniszczone w 90-95 %. Tak twierdzili komuniści którzy rozbierali Głogów na cegły. O tamtych dramatycznych dniach opowiadają ludzie mieszkający przed wojną w Głogowie - ci , którzy opuścili miasto podczas ewakuacji w styczniu '45 i ci, którzy przeżyli piekło oblężenia. Nie zabraknie też polskich wątków o dzikim powojennym mieście ruin. - mówi prowadzący program, Łukasz Kazek. 


 

 

red
foto: yt History Story
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

history  |   story  |   kazek  |   lukasz  |   program  |   ciekawostki  |   historia  |  

Seniorzy z Boguszowa-Gorc będą mieć zniżki w całej Polsce

Stara Kopalnia przypomni historię reemigrantów z Francji

History Story: Śladami Riese

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij