Menu

Wystawa fotografii z Porcelany Krzysztof w OSK Podzamcze

W Ośrodku Społeczno-Kulturalnym Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze” odbył się wernisaż poplenerowej wystawy fotograficznej „Ocalić od zapomnienia”. Fotografie wykonane zostały w nieczynnej już Wałbrzyskiej Fabryce Porcelany „ Krzysztof”, której historia sięga do początków XIX w. 

Wystawa fotografii z Porcelany Krzysztof w OSK Podzamcze
Porcelana została  założona jako firma przez niemieckiego przedsiębiorcę Carla Kristera. Swoją świetność przeżywała na przestrzeni  prawie  200 lat, w różnych czasach i rzeczywistości gospodarczej, zarówno Niemiec jaki i Polski. Porcelana tam produkowana zaspokajała nawet najbardziej wyszukane gusta odbiorców z całego niemal świata. Decyzja o zamknięciu tej historycznej fabryki zainspirowała członków Komisji Fotografii Krajoznawczej PTTK o/Wałbrzych i zmotywowała do upamiętnienia tego miejsca, a także piękna  zawartego w formach, wzorach i zdobieniach  powstających tam przez dwa wieki porcelanowych „dziełach sztuki”.
 
 
 
W tym zorganizowanym plenerze udział wzięli: Barbara Ziółkowska, Elżbieta Kajner, Lucyna Śmigielska, Alek Ziółkowski, Piotr Sadoczyński, Kazimierz Szymela oraz Wojciech Stańczak. Ich celem było pokazanie pewniej ilości – niestety niedużej -  pamiątkowych już produktów oraz infrastruktury procesu produkcji w możliwie najszerszym spektrum.   
 
 
info i foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

mieszkaniec (25 listopada 2023 20:53)
Tak zarządzał miastem włodarz że splajtowała nie jedna a dwie porcelany. Na starym zdroju obok dworca są ruiny jednej a na limanowskiego jest druga ale jeszcze budynek nie zrujnowany.Ale to tylko kwestia czasu kiedy popadnie w ruinę.
benk (25 listopada 2023 20:01)
Kaśki ZuPOjadki tam nie ma????

Dodaj komentarz

osk  |   walbrzych  |   podzamcze  |   wystawa  |   fotografie  |   porcelana  |   krzysztof  |  

Prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej zbiera podpisy z radnymi

Wałbrzyski Weekend Fotografii w Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA

Prezydent Szełemej: ''Wałbrzych miastem bez korków''

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij