Menu

Myślała, że pomaga synowi - straciła 5 tys. zł.

5 tysięcy złotych wpłaciła na konto oszusta 63-latka z Wałbrzycha. Kobieta była przekonana, że pomaga synowi, który "pilnie potrzebował pieniędzy".

Myślała, że pomaga synowi - straciła 5 tys. zł.

Oszust skontaktował się z kobietą  za pomocą jednego z komunikatorów. Podał się za jej syna. 

- Wiadomość wysłana była z innego numeru niż należący do jej syna, jednak wytłumaczeniem na tę sytuację był fakt utraty telefonu i brak możliwości kontaktu ze swojego numeru. Osoba podająca się za syna 63-latki poprosiła o pilną pożyczkę, która zostanie przeznaczona na zakup nowego telefonu dlatego, że wcześniejszy został uszkodzony. - relacjonuje asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek z wałbrzyskiej policji. Poniżej publikujemy screen rozmowy.
 

- Kobieta zalogowała się do bankowości internetowej i przelała łącznie 5 tysięcy złotych na wskazane w rozmowie konto. - mówi asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek.
 
 
Kilkadziesiąt minut później kobieta skontaktowała się z synową, która powiedziała, że nie potrzebują żadnej pomocy finansowej. Do 63-latki zadzwonił również jej syn i potwierdził, że nie kontaktował się za nią za pośrednictwem komunikatora, a jego telefon działa bez zarzutu.
 
- Przestępcy bardzo często stawiają swoje ofiary pod ścianą i wywierają na nich presję czasu, tak aby zniechęcić je do kontaktu z najbliższymi i ewentualnej weryfikacji przekazanych fałszywych informacji. W przypadku braku możliwości wykonania telefonu do najbliższych lub braku kontaktu z ich strony poczekajmy i spróbujmy zadzwonić do nich później. Dokładne sprawdzenie, czy historia przekazana przez komunikator jest prawdziwa, może uchronić nas przed utratą oszczędności. - dodaje asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek.

adm
foto: Policja Wałbrzych / pixabay (ilustracyjne)
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

hahaha (28 listopada 2023 19:23)
Cytuję użytkownika: Radek
Ludzie wyjeżdżajcie z tego miasta. Tu jest dużo oszustów. W Niemczech od października zeszłego roku minimalna pensja krajowa wynosi po przeliczeniu na polskie 9000 PLN bez potrąceń. Praca jest w różnych branżach. Uczcie się chociaż fundamentalnych podstaw języka. A nawet dla osób bez znajomości języka jest praca. Warto się nad tym zastanowić.
W niemczech co trzecie dziecko nie mówi po niemiecku.
Radek (28 listopada 2023 15:30)
Ludzie wyjeżdżajcie z tego miasta. Tu jest dużo oszustów. W Niemczech od października zeszłego roku minimalna pensja krajowa wynosi po przeliczeniu na polskie 9000 PLN bez potrąceń. Praca jest w różnych branżach. Uczcie się chociaż fundamentalnych podstaw języka. A nawet dla osób bez znajomości języka jest praca. Warto się nad tym zastanowić.
hehehehe (28 listopada 2023 0:11)
Głupota ludzka w przeciwieństwie do wszechświata jest nieskończona.
Szpicbródka (27 listopada 2023 20:18)
Aha, i w dobie wszechobecnej inwigilacji, cyfryzacji nie da się ustalić kto i skąd się kontaktował oraz gdzie przelano pieniądze.
Olx (27 listopada 2023 20:05)
Najlepiej na olx próbują pajace. Już 2 razy chcieli mnie obrobić. Wystawiasz cos a za 20 minut pytanie czy aktualne i on kupić chce ale potrzebuje moje dane itd....debil. myśleli że na frajera trafili.
V- (27 listopada 2023 18:57)
Cytuję użytkownika: Afir
Internet to najgorszy wynalazek ludzkości.
Internet powstał dla myślących .......
OSTRZEZENIE (27 listopada 2023 13:30)
Dlaczego ci ludzie sa tacy łatwowierni . Policja ostrzega, Komunikaty rozwieszane w gablotach ogloszeniowych , Telwizja pokazuje i ostrzega przed takimi sytuacjami . Ksiadz w kosciele , sasiedzi mówia - opowiadaja o takich sytuacjach . A nadal starsze i nie tylko starsze ososby daja sie nabrac na utrate swoich oszczednosci , Ludzie kiedy wy wreszcie zmadrzejecie .? Rołzacza sie rozmowe z takim klientem i nalezy sprawdzic dzwoniac za chwile do tej ososby na ktora sie kombinator powołuje aby sie upewnic . A juz nigdy nie robi sie natchmiastowego przelewu czy przekazania kasy , wyslanej prze kombinatora kolezance czy innej nieznanej ososbie .
Afir (27 listopada 2023 12:48)
Internet to najgorszy wynalazek ludzkości.

Dodaj komentarz

112  |   policja  |   oszustwo  |  

Wałbrzych: pocisk koło warszatatu samochodowego

Zaginiony w górach 12-latek odnaleziony

Pijane za kierownicą...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij