Menu

Co łączny Berlin, Paryż, Amsterdam i Wałbrzych? Centrum Wsparcia Badań Klinicznych

W Specjalistycznym Szpitalu im. dr A. Sokołowskiego w Wałbrzychu otwarto Onkologiczne Centrum Wsparcia Badań Klinicznych. Koszt to ponad 6 mln zł z dofinansowania pochodzącego z konkursu Agencji Badań Medycznych. Mieszkańcy Wałbrzycha i okolic będą mieli szanse leczyć się najnowocześniejszymi terapiami, które dzisiaj są stosowane m.in w Bostonie, Berlinie, Paryżu i Amsterdamie. Jest to też szansa dla młodych lekarzy, którzy chcą prowadzić badania kliniczne i prowadzić swoje projekty. 
 
 
Co łączny Berlin, Paryż, Amsterdam i Wałbrzych? Centrum Wsparcia Badań Klinicznych
- Centrum Wsparcia Badań Klinicznych będzie zajmować się nawiązaniem współpracy i dopięciem wszystkich niezbędnych formalności do tego, aby w naszym szpitalu mogły odbywać się badania w tym miejscu. Będą dokonywały się wszystkie administracyjne rzeczy, ale będą także podawane leki dla pacjentów. - mówi Mariusz Misiuna, dyrektor Specjalistycznego Szpitala im. Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu. 
 
Jakiego rodzaju będą to badania?
 
- Firmy farmaceutyczne, technologiczne muszą zbadać swoje preparaty, swoje leki, które zamierzają wprowadzić na rynek. Ten etap badania przed wprowadzeniem do normalnego obiegu, kiedy pacjentów może sobie kupić lek w aptece, będzie miał miejsce tutaj. Można uznać, że pacjent, dla którego być może już nie ma nadziei na inne leczenie, tutaj taką nadzieję dostanie. - mówi Mariusz Misiuna, dyrektor Specjalistycznego Szpitala im. Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu.
 
 
Czy szpital będzie zatrudniać dodatkowy personel?
 
- Ten personel już jest. Będziemy ewentualnie szukać ludzi, którzy mają predyspozycje do tego, by wesprzeć to centrum.  - mówi Mariusz Misiuna, dyrektor Specjalistycznego Szpitala im. Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu. 
 


red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com
 

Komentarze

Komuna STOP! (28 listopada 2023 7:42)
Gdzie panie senatorki? Jak tak można było bez nich zupę jeść?
czarne chmury nad Polską (28 listopada 2023 0:56)
Co łączny Berlin, Paryż, Amsterdam? Łączy ich chęć ograbienia Polski z jej niepodległości a z Polaków zrobić bezpaństwowców obywateli Unii Europejskiej. W Związku Radzieckim stworzonym z 17 narodów zrobiono bezpaństwowców. Ich kraje nazywały się republikami radzieckimi. A wszyscy byli obywatelami radzieckimi bez narodowości ,własnej historii która była zakazana. Ci którzy pielęgnowali własną historię i przeszłość zsyłani byli do gułagów jako wrogowie komunizmu i władzy radzieckiej. W Unii też tak będzie tylko zamiast gułagów będzie humanitarna eutanazja przeciwników tego neokomunizmu.
Kakaowy ministrant (27 listopada 2023 20:00)
Wszsycy boją się wygrania wojny przez Rosję. Wspólny mianownik
Analityk miejski (27 listopada 2023 19:54)
Ponieważ badania kliniczne są dobrze płatne, a z pensją ordynatora weekendowego to już spora suma, jeden taki lekarz robi wszystko, żeby utkwić w tym szpitalu drugą nogą.
Marek Kucmerka (27 listopada 2023 19:50)
A wszystko to dzięki Umiłowanemu Przywódcy światłych elit Wałbrzycha. Wywalili go i się poprawiło.

Dodaj komentarz

szpital  |   centrum wsparcia  |   sokolowskiego  |   onkologiczne  |   otwarcie  |   news  |   wydarzenia  |   telewizja  |   walbrzych  |   walbrzych24com  |  

Nowe Centrum Zdrowia Psychicznego w Szpitalu im. Sokołowskiego w...

Poród zaczął się w samochodzie... pomogli policjanci

Dr Paweł Pyka zasłużonym dla Wałbrzycha

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij