Menu

Badania tomograficzne nie są zagrożone - informuje szpital Sokołowskiego

Prywatna firma zrezygnowała z świadczenia usług za pomocą tomografu i rezonansu w Specjalistycznym Szpitalu im. Alfreda Sokołowskiego. Wałbrzyskie parlamentarzystki zainteresowały się tematem, ale zagrożenia brakiem badań nie ma, bo będzie je wykonywać bezpośrednio szpital. 

Badania tomograficzne nie są zagrożone - informuje szpital Sokołowskiego
Posłanki Katarzyna Izabela Mrzygłocka, Sylwia Bielawska i senator Agnieszka Kołacz Leszczyńska obawiały się o  funkcjonowanie oddziałów w Szpitalu im. A. Sokołowskiego w Wałbrzychu a w szczególności pracowni tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego. Złożyły pismo z pytaniami do dyrekcji placówki.
 
 
 
 
Dyrektor szpitala odniósł się do pytań w rozmowie z naszym portalem. 
 
- Nie ma takiego zagrożenia, że nie będzie tomografii czy badań diagnostycznych. Firma Affidea wypowiedziała umowę szpitalowi. Nie chce już na rzecz szpitala realizować swoich usług. Ma na siebie inny pomysł. Będzie etap przejściowy, kiedy firma Afidea będzie zabierała swój sprzęt. My swój będziemy w tym miejscu montować. To będzie moment kiedy będzie trudność z dostępem, ale jesteśmy na to zabezpieczeni. Mamy tomograf i rezonans w swoich strukturach.Już są u nas w szpitalu więc ten czas będzie bardzo krótki. - mówi Mariusz Misiuna, dyrektor Specjalistycznego Szpitala im. Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu. 
 
red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

pół//czaskosky (29 listopada 2023 0:27)
Po co tomograf w Wałbrzychu jak jest w Berlinie.
Do lemingokoków (28 listopada 2023 9:19)
Cytuję użytkownika: Marek
Panie Dyrektorze poprosimy te slowa na piśmie. Nikt PiSowskim funkcjonariuszom nie wierzy w to co mówią.
Dobre! Usta botoksowe Zupojada kiedy mówiły jakąkolwiek prawdę?!?
Felek (28 listopada 2023 8:37)
Cytuję użytkownika: Lech
Cytuję użytkownika: Analityk miejski
Cytuję użytkownika: Rita_
Jeszcze dobrze czterech liter nie " zagrzaly " w sejmie,a juz wesza.Zenada!!!!!
Nie węszą, tylko łżą.
Obyś się nie musiał przekonać na własnej skórze kto tutaj łże
Takie zainteresowane?Przeciez koleżanką ,ta od arii operowych z sejmu mówiła ,zevstarsi ludzie chodzą do lekarzy dla rozrywki,a niektórym z nich nie trzeba operować biodra ,bo to nic nie da ,szkoda czasu i pieniędzy.Jeszcze cos?Zobaczycie jaką będzie opieka .Im mniej przeżyje,tym lepiej.Zyska na tym ZUS,a oni będą mogli żyć w dostatku.Głupi naród wybrał zło.
POKO (28 listopada 2023 7:39)
Czy tyraz senatorki bydom nowe PISmo PISdać?
Marek (28 listopada 2023 7:11)
Panie Dyrektorze poprosimy te slowa na piśmie. Nikt PiSowskim funkcjonariuszom nie wierzy w to co mówią.
Marek (28 listopada 2023 1:18)
Nie dyrektora a pracowników niech się zapytają, bo chodzą słuchy że wypowiedzenie wymusił dyrektor , bo nie będzie prywaty, a sprzęt widać kontenery z CT i mri , ale czy działają, czy ma kto go obsługiwać, to jest pytanie ...
Kaspar Hauser (27 listopada 2023 22:09)
Po wypowiedzi pana dyrektora ,widze ze trzeba bedzie zapierdalac na Koszarowa, tak jak z byle zlamaniem na Fieldorfa. Bez TK i NMR onkologie mozna zamknac.
Lech (27 listopada 2023 20:24)
Cytuję użytkownika: Analityk miejski
Cytuję użytkownika: Rita_
Jeszcze dobrze czterech liter nie " zagrzaly " w sejmie,a juz wesza.Zenada!!!!!
Nie węszą, tylko łżą.
Obyś się nie musiał przekonać na własnej skórze kto tutaj łże
Mama Jasia (27 listopada 2023 20:09)
Może ktos się weźmie za sprzedaż leków pod ladą w Wałbrzychu w aptekach? Masz receptę na lek X. Pytasz czy jest,NIE MA. A bez recepty? JEST. Ten sam lek. No ale tu refundacja i lek za 5 zł a bez recepty 50 zł. Mniej więcej. Ktoś jeszcze to zauważył? Następnym razem jak wam aptekarka powie ze leku nie ma na receptę to zapytaj czy bez recepty jest. I zrobisz wielkie oczy.bo będzie.
Analityk miejski (27 listopada 2023 19:51)
Cytuję użytkownika: Rita_
Jeszcze dobrze czterech liter nie " zagrzaly " w sejmie,a juz wesza.Zenada!!!!!
Nie węszą, tylko łżą.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Wałbrzych (Waldenburg) na filmie z 1929 roku. Prawdziwy unikat

Gość Dnia - Edyta Płaneta-Siewierska

Prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej zbiera podpisy z radnymi

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij