Menu

Sprowadzić fundusze z KPO i przywrócić autonomię samorządów

W Wałbrzychu z pierwszą po wyborach wizytą poselską gościł Krzysztof Śmiszek z Nowej Lewicy. Wprawdzie partia nie uzyskała mandatu w naszym okręgu, ale działacze deklarują, że będą tu pracować na rzecz regionu i przygotowywać się do nadchodzących wyborów samorządowych.

Sprowadzić fundusze z KPO i przywrócić autonomię samorządów
Poseł Krzysztof Śmiszek zapewnił, że już wkrótce demokratyczna opozycja przejmie w Polsce w pełni władzę, bo większość sejmowa nie poprze rządu Mateusza Morawieckiego.
 
- Czekaliśmy osiem lat na zmianę władzy, Polacy czekali osiem lat na zmianę kierunku sprawowania władzy i przeczekamy jeszcze te dwa tygodnie. Po dwóch tygodniach będzie zupełnie inny rząd, który cieszyć się będzie zdecydowaną większością poparcia w sali sejmowej, bo 248 osób poprze rząd Donalda Tuska, który będzie składał się nie tylko z Koalicji Obywatelskiej, ale także Trzeciej Drogi i Lewicy. 248 to będzie zawsze więcej niż 194. Być może Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki będą przekonywać nadal, że 194 to więcej niż 248, ale dajemy im do tego prawo, bo w Polsce jest wolność wypowiedzi i można nawet zaprzeczyć prawidłom matematyki - mówi poseł Nowej Lewicy Krzysztof Śmiszek.
 
Jak zapowiada Lewica, nowy rząd przede wszystkim skupi się na początku na ściągnięciu należnych nam od dawna funduszy unijnych.
 
- Przez ostatnie dwa lata rząd Premiera Morawieckiego nie poradził sobie ze sprowadzeniem pieniędzy europejskich z Krajowego Planu Odbudowy do Polski. Miały być przeznaczone między innymi na rozwój Dolnego Śląska, Wałbrzycha, Świdnicy i wielu innych miejscowości. Jedną z najważniejszych rzeczy dla nowej większości jest pozyskanie tych pieniędzy - deklaruje Krzysztof Śmiszek.
 
Koalicja, która już wkrótce przejmie władze zapowiada, że przywróci znaczenie samorządów i uzdrowi ich finanse. Jak wiadomo sporo problemów przy konstruowaniu budżetów miast, gmin i powiatów przysporzyły zmiany podatkowe, które zostały pozytywnie odebrane przez obywateli, jak obniżka progu podatku dochodowego, czy zwiększenie kwoty wolnej od podatku, ale spowodowały, że mniej funduszy trafiło do samorządów. Jak nowy rząd zamierza pogodzić te potrzeby, żeby wszyscy byli zadowoleni?
 
 
- Oczywiście zmiany podatkowe w sposób pośredni i bezpośredni wpłynęły na to, że samorządy niestety mają mniejsze budżety. Lewica, jak i cała koalicja demokratyczna szła do wyborów z jednym z najważniejszych haseł - przywrócić autonomię i niezależność samorządom. Dzisiaj widzimy jak przez ostatnie osiem lat brak pieniędzy, poprzez dokładanie zadań i zabieranie dochodów, sparaliżowało niezależne samorządy. Będziemy wypracowywać takie rozwiązania, które z jednej strony doprowadzą do realizacji zapowiedzi wyborczych jak zwiększanie kwoty wolnej od podatku a z drugiej rekompensowanie samorządom kwot, które mogą zostać utracone - zapewnia Krzysztof Śmiszek.
 
Lewica, która utraciła w okręgu wałbrzyskim mandat poselski, nie składa broni i zapowiada dalszą pracę i solidne przygotowanie się do nadchodzących wyborów samorządowych.
 
- Jest to dla nas przyczynek do tego, aby wziąć się do solidnej pracy, myśleć bardzo mocno o wyborach samorządowych a przede wszystkim do Sejmiku Województwa, gdzie chcielibyśmy mieć swoją reprezentację, bo właśnie tam zapadają ważne decyzje rozwojowe i dotyczące polityki regionalnej, rozdziału środków pomocowych. To jest nasza praca na najbliższe miesiące i już się za nią zabieramy - deklaruje Prezydent Miasta Świdnica Beata Moskal-Słaniewska.
 
Działacze Nowej Lewicy zapewniają, że mają w Wałbrzychu stabilne struktury i mimo braku posła ich drogi nie rozeszły się po wyborach. Trwają już rozmowy nad pomysłem kogo poprzeć lub oddelegować na wybory Prezydenta Wałbrzycha i czy zawiązać własny komitet kandydatów do Rady Miejskiej.
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

antyunia (8 lutego 2024 21:03)
jakie kpo to ściema niema i nie będzie żadnej kasy unia jest bankrutem , a lwica to samo zło , tylko POLEXID gwarantuje bogactwo .
Testo (3 stycznia 2024 22:26)
Ponoć muslimy homosiów zrzucają z dachu … już jadą i znajdą lewicowego … KPO? Niech podzieli 5 mld euro kredytu na 2500 gmin w Polsce … i doczyta na co można wydaċ …
Polak (2 grudnia 2023 15:28)
Tak dać wam kasę pokupujecie niemieckich wiatraków a ja będę spłacał
Polus (29 listopada 2023 13:33)
Niespiesz się niespiesz dewiancie mamy jeszcze prezydenta będąc nowe wybory golabiu
Propozycja (28 listopada 2023 11:33)
Cytuję użytkownika: Komunizm? Homolewica? Nie! Dziękuję.
Przytoczę tu kilka cytatów Władysława Gomółki Pierwszego sekretarza PZPR."Co wy się burzycie, przecież w końcu robotnik szynki nie je, tak że was to nie dotyczy. Ja wam powiem, że ja jako robotnik miałem przed wojną 2 koszule, a wy na pewno macie teraz po 5–6 koszul co najmniej, więc jest postęp, czy nie ma postępu?". "Gdybyśmy mieli więcej cienkiej blachy, zarzucilibyśmy świat konserwami! Ale nie mamy mięsa". "Niech ludzie myślą o pracy, a nie o odpoczywaniu. A jeździć to mogą autobusami"."Przed wojną polski chłop nie miał nic, teraz ma dwa razy tyle". "W 1945 roku Polska stała na skraju przepaści. Od tej pory zrobiliśmy ogromny krok naprzód". "Odkąd krowa została sztucznie zapłodniona przez człowieka, znacznie wzrosło pogłowie bydła".
Maja być wcześniejsze wybory w Niemczech.Proponuje wszystkim tym z poskladnego rzadu wyjazd na platformie i tam rządzić.Naród Niemiecki będzie miał ,," zielona wyspę.Tusk to zalatwi .Jak nie kijem to pala.
*** (28 listopada 2023 9:52)
To całe KPO to nie są żadne pieniądze dla Polski !!! TO JEST KREDYT, KTÓRY ZACIĄGNĘŁA UNIJKA NA WARUNKACH JAKIE POSTAWILI BANKSTERZY !!! POLACY JUŻ SPŁACAJĄ ODSETKI OD TEGO KREDYTU, A NIE DOSTALI ANI GROSZA. TO SĄ PIENIĄDZE ZNACZONE, KTÓRE MOZNA WYDAĆ TYLKO NA ŚCIŚLE OKREŚLONE CELE !!! TO WŁASNIE TACY EUROSODOMICI DECYDUJĄ NA CO WOLNO TE PIENIĄDZE WYDAĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
*** (28 listopada 2023 9:41)
POLAK W POLSCE SWOIM PANEM I GOSPODARZEM A NIE NIEWOLNIKIEM !!! To jest tragiczny skutek całkowitego upadku POLSKIEJ TRADYCYJNEJ EDUKACJI. TAKIE BĘDĄ RZECZYPOSPOLITEJ LOSY JAKIE JEJ MŁODZIEŻY WYCHOWANIE !!! Pokolenie urodzone po 1989 roku zachłysnęło się zachodem i tamtejszym stylem życia na kredyt. Ponad 98 % wyborców lewactwa to historyczni, ekonomiczni, matematyczni, logiczni, biologiczni i gospodarczy debile !!! Ponad 70% społeczeństwa, które podobno umie czytać, NIE ROZUMIEJĄ TEKSTU KTÓRY CZYTAJĄ !!! ONI MUSZĄ MIEĆ PISMO RYSUNKOWE - PIKTOGRAMY !!! Pismem obrazkowym posługiwali się ludzie tysiące lat temu, kiedy nie znano pisma literowego. Obrazkami były uczone przedszkolaki 60 lat temu !!! Dzisiaj te same obrazki służą do nauki dorosłych. Szczególnie ci z wsiawki i nnych lewackich metrolopolii. Dzisiejsze pokolenie trzydziesto kilku latków i młodsze bez srajfona nie potrafi funkcjonować. Do obsługi sracza, do umycia rąk, do ubrania się potrzebują instrukcji obrazkowych !!! Już zapomnieliście do czego doprowadził w Polsce socjalizm i całkowita zależność od ZSRR a dzisiejszej rosji ? Co potem zrobił balcerek na rozkaz rockefelerów i rotszyldów ? Ile milionów ludzi straciło pracę pod okupacyjnymi rządami platfusów, którzy SĄ SŁUGUSAMI zgniłego komunistycznego zachodu ? Dzisiejsza eurosodomia = eurosowietia realizuje komunistyczne wytyczne altiero spinellego = korea północna. Do tego synalek niemieckiego nazisty nijaki klaus schwab ze swoim forum w davos i jeszcze bardziej antyludzkimi komunistycznymi wymysłami. MAMY DOSŁOWNIE NIE MIEĆ NIC !!! WSZYSTKO MA BYĆ JEGO WŁASNOŚCIĄ I JEMU PODOBNYCH. Zwykli ludzie mają wynajmować dosłownie wszystko, poczynając od majtek czy skarpetek a na miejscu do spania kończąc. Tak szybko zapomnieliście co popis wyprawiał w trakcie cov-idiotozy ??? Zapomnieliście, że lewactwo chciało jeszcze większego zamordyzmu ? Zapomnieliście, jak lewacto darło ryja, że szpryce muszą być obowiązkowe dla wszystkich, a jak ktoś nie nie przyjmie to pozbawienie wszelkich praw ? Dzisiaj to samo lewactwo DOMAGA SIĘ "DOBROWOLNEJ" EUTANAZJI !!! Będzie ona tak samo dobrowolna, jak były dobrowolne szpryce !!! Znaczna część "geniuszów" właśnie odczuwa na własnej skórze skutki przyjęcia szprycy. Codziennie czytam o zgonach już nie tylko młodych i w średnim wieku zdrowych, ale masowo umierają kilkunastoletnie dzieci NAGLE !!! Zbrodniarze z koncernu pfizer na swojej stronie internetowej pokazali skutki NOP tych szpryc. Teraz już jest jasne skąd te "nagłe zgony" TO JEST ZAPLANOWANA ZBRODNIA I DEPOPULACJA !!! Spracowani emeryci, inwalidzi, ludzie ciężko chorzy będą ZMUSZANI DO PODDANIA SIĘ EUTANAZJI "dla dobra swoich rodzin i społeczeństwa". ZUS ma być dla upadlińców i żydów. POLAK W POLSCE MA ZAPIERDALAĆ ZA MISKĘ RYŻU !!!
stopdebilom (28 listopada 2023 8:39)
Cytuję użytkownika: Komuna STOP!
Gość wyraźnie mam odmienny stan umysłu.
posłanki, senatorki, polityczki, wyborczynie, prezydentki, żołnierki itp. słownictwo o czymś świadczy
Luki w autonomii (28 listopada 2023 8:38)
Cytuję użytkownika: Ja
Sprowadzić fundusze z KPO i przywrócić autonomię w zamian za suwerenność....
Z tym, że autonomia się kończy, gdy g.....zatruje Wisłę - i wtedy dramatyczne "RZĄDZIE POMÓŻ!"
Ja (28 listopada 2023 8:04)
Sprowadzić fundusze z KPO i przywrócić autonomię w zamian za suwerenność....
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

nowa lewica  |   poseł  |   krzysztof śmiszek  |   wybory  |   wybory samorządowe  |   kpo  |  

Ruszyli w miasto... Roman Szełemej zbiera podpisy

Gość Dnia - Roman Szełemej

Gość Dnia - Paweł Gancarz

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij