Menu

Dawne Kino Górnik wystawione na sprzedaż za 1,5 mln zł

Miasto ogłosiło przetarg na sprzedaż budynku po dawnym Kinie Górnik (GDK, Capitol). Cena wywoławcza to 1,5 mln zł. 

Dawne Kino Górnik wystawione na sprzedaż za 1,5 mln zł

Budynek nieużytkowany od 1999 roku, ujety w Gminnej Ewidencji Zabytków miasta Wałbrzycha. Powierzchnia użytkowa to 1177 m², a działki 0,1882 ha. Trzykondygnacyjny, podpiwniczony, pełna dostępność mediów, teren działki płaski.

Miasto ogłosiło pierwszy przetarg ustny na sprzedaż praw użytkowania wieczystego gruntu.
 
Czasy świetności Górniczy Dom Kultury ma już dawno za sobą. Cień szansy na odbudowę GDK-u pojawił się w 2013 roku, gdy miasto ogłosiło konkurs na projekt nowoczesnego obiektu. W zamyśle, obiekt, miał kontynuować kulturalne tradycje GDK-u.
 
 
Zakładano wtedy, że może to kosztować około 90 milionów złotych, a spora część tych środków będzie pochodzić z Ministerstwa Kultury. Środków z ministerstwa było zbyt mało (ok. 20 mln. zł), projekt trafił więc do szuflady.
 

red
foto: InVałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

joo (28 listopada 2023 19:19)
Cytuję użytkownika: PanRychu
Cytuję użytkownika: motornicza
Niech sprzedadzą zamek hochbergów w Książu.
Zamek Dejzi.
Horny Coguar Mature Milf Krejzi Dejzi.
POwielanie starych POmysłów (28 listopada 2023 18:54)
Taki pomysł już był w XIX w.W Warszawie pewni ludzie próbowali sprzedać kolumnę Zygmunta.
Kupiec (28 listopada 2023 12:21)
Okazja! Biore! Daje dwie banki i biore!
Imigrant (28 listopada 2023 10:15)
Niewarty odbudowy ruina zburzyć wraz hotelem sudety architektoniczna patologia wstyd dla miasta ile można czekac
PanRychu (28 listopada 2023 8:05)
Cytuję użytkownika: motornicza
Niech sprzedadzą zamek hochbergów w Książu.
Zamek Dejzi.
motornicza (28 listopada 2023 7:50)
Niech sprzedadzą zamek hochbergów w Książu.
PRAWDA (27 listopada 2023 21:50)
Teraz??? k**w… naprawdę teraz na sprzedaż? Tyle obietnic! Były już gotowe projekty! WSTYD! Teraz to można to wyburzyć!!!! Kolejny piękny budynek w centrum miasta idzie do śmieci!
benk (27 listopada 2023 21:06)
Car ma kłopoty.To już jego sprawa.
Wałbrzyszanka (27 listopada 2023 20:46)
To było kiedyś piękne kino. Dawno temu, ale szkoda.
Jozek (27 listopada 2023 19:45)
Zburzyć jak inne kamienice poco to inne czasy a Górnik to 50lat temu świeciło w miescie teraz to pustostan
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

kino  |   gornik  |   przetarg  |   sprzedaz  |   gdk  |   gorniczy  |   dom  |   kultury  |   aleja  |   wyzwolenia  |   news  |   w ydarzenia  |   wtv  |   telewizja  |   walbrzych  |   wiadomosci  |   informacje  |  

''Kino Pod Słonecznikiem'' w Głuszycy

Górnik Wałbrzych wygrywa z Miastem Szkła Krosno

W sobotę Górnik zagra z GKS Tychy

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij