Menu

Jak pomóc bezdomnym - ruszyła akcja ''Zima''

- Widząc osobę narażoną na wychłodzenie, pomóżmy jej i nie bądźmy obojętni. - apelują policjanci. Ruszyła akcja "Zima 2023". Policjanci i Strażnicy Miejscy patrolują dworce, altanki ogrodowe i miejsca, gdzie przebywają osoby narażone na wyziębienie. Apelują też do wałbrzyszan o pomoc.
 

Jak pomóc bezdomnym - ruszyła akcja ''Zima''
Problem dotyka przede wszystkim osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku. Zagrożenie utraty zdrowia lub życia dotyczy nie tylko osób przebywających na dworze, ale także w opuszczonych i wychłodzonych pomieszczeniach.

Apelujemy o informowanie o każdej zauważonej osobie, która mogłaby być narażona na wyziębienie. Być może nasza pomoc przyczyni się do uratowania komuś życia. Informacje można przekazywać na numer telefonu alarmowego Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112.  - informuje Policja. 

Miejsca noclegowe w Wałbrzychu:
 
Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn - Wałbrzych ul. Pocztowa 22, tel. 74-847-82-48, tel. całodobowy 74-847-81-26.
 
 
 
Schronisko dla Bezdomnych Kobiet - Wałbrzych ul. Ogrodowa 2a, tel. 74-840-57-72, tel. całodobowy 785-789-842.
 
Ogrzewalnia dla Bezdomnych - czynna w godz. 19:00 – 7:00, Wałbrzych ul. Beethovena 1a, tel. 883-375-775.
 
Stowarzyszanie MONAR-MARKOT - Schronisko dla Osób Bezdomnych, Wałbrzych ul. Moniuszki 109, tel. 74-842-10-06.
 
Informację o grupowaniu się osób bezdomnych wymagających pomocy można zgłaszać: Straż Miejska w Wałbrzychu (74 644 48 40),  Policja (112), jak również poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

adm
foto: ilustracyjne (adobestock)
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

CoolCzesc (30 listopada 2023 12:00)
Dobra dobra, taki pijus nie pójdzie do ogrzewalni czy schroniska bo wiąże się to z zakazem chlania, więc woli zdechnąć na działkach ale przynajmniej opity
Jozek (29 listopada 2023 19:25)
Do roboty zagonić do odśnieżania i posypywania chodników nierobów i leniów pijaków i anam ktos dal ?
Już niedługo (29 listopada 2023 15:46)
Gdy pod światłymi rządami peło i koalicji nastanie demokracja i prawdziwa równość to bezdomni będą wszyscy.
hiPOkryzja (29 listopada 2023 15:39)
Pytanie do filantropów :Dlaczego pomagacie bezdomnym tyko zimą i na Wigilię oraz Wielkanoc. Czyżbyście własne sumienia włączali tylko 2 razy w roku?Już wiem robicie to dla własnego lansu 2 razy w roku.
wujek dobra rada (28 listopada 2023 21:19)
W ratuszu się ogrzewajcie w blasku sukcesu włodarza.

Dodaj komentarz

112  |   policja  |   zima  |   bezdomni  |   pomoc  |  

Wałbrzych: pocisk koło warszatatu samochodowego

Zaginiony w górach 12-latek odnaleziony

Pijane za kierownicą...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij