Menu

Strategia rozwoju PLL LOT na lata 2024-2028

5 października 2023 roku narodowy przewoźnik zaprezentował ambitny plan modernizacji i ekspansji na najbliższe pięciolecie. LOT zamierza inwestować w nowoczesne samoloty, uruchamiać atrakcyjne połączenia lotnicze oraz realizować cele związane ze zrównoważonym rozwojem i społeczną odpowiedzialnością biznesu. Dzięki temu spółka planuje przełożyć dobre wyniki finansowe na dalszy dynamiczny wzrost.

 

Strategia rozwoju PLL LOT na lata 2024-2028

Dobry partner turystyczny to gwarancja bezpieczeństwa, komfortu i udanych podróży. Od niemal stu lat takim solidnym partnerem dla Polaków są PLL LOT. Przedstawiony plan strategiczny to obietnica rozwoju firmy w nadchodzących dekadach. Globalna branża lotnicza ekspresowo się zmienia, a my chcemy być w czołówce tych przemian - stwierdził prezes Michał Fijoł.

Główne założenia obejmują m.in. zwiększenie floty o 50% do 110 samolotów w 2028 r., wzrost liczby pasażerów o 70% do poziomu 16,9 mln rocznie, poprawę jakości obsługi dzięki nowym standardom pokładowym i WiFi na trasach długodystansowych.

Uruchomione zostanie około 20 nowych regularnych połączeń - zarówno w Europie, jak i na trasach międzykontynentalnych. LOT zainwestuje również w rozbudowę infrastruktury naziemnej - planowana jest renowacja salonu biznesowego w Warszawie i otwarcie własnego salonu w Chicago.

Priorytetem będzie zrównoważony rozwój, naukowa współpraca, wsparcie polskiej turystyki oraz społeczna odpowiedzialność biznesu.

 

 

Serdecznie dziękuję całemu zespołowi LOT za wysiłek przy tworzeniu tych ambitnych planów rozbudowy. Jestem przekonany, że ich realizacja umocni markę PLL LOT w oczach pasażerów i partnerów - dodał prezes Fijoł.

Polskie Linie Lotnicze LOT to jedna z najważniejszych polskich firm, gwarant mobilności i bezpieczeństwa logistycznego, a także kluczowy motor krajowej gospodarki. Sektor lotniczy bezpośrednio i pośrednio generuje w Polsce ponad 170 tysięcy miejsc pracy.

artykuł sponsorowany
 

 

Komentarze

zorro (28 listopada 2023 20:53)
Poprzednio PO nieomal nie sprzedało LOTu, bodajże niemieckiej Lufthansie, to jak dojdzie do władzy herr Tusk to powtórzy ten sam numer. Tym razem skutecznie

Dodaj komentarz

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij