Menu

Chciała inwestować w stacje paliw. Straciła 40 tys. zł

Ponad 40 tysięcy złotych straciła seniorka z powiatu kamiennogórskiego, która skorzystała z reklamy w social mediach zachęcającej do inwestycji w akcje stacji paliw. Wpłacona kwota miała powrócić na jej konto, jednak tak się nie stało, a kontakt z rzekomym „maklerem” się urwał.

Chciała inwestować w stacje paliw. Straciła 40 tys. zł
Do policjantów Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zgłosiła się seniorka, która postanowiła skorzystać z reklamy widniejącej w social mediach i zainwestowała w akcję stacji paliw. Skontaktowała się telefonicznie z rzekomym maklerem, który zachęcił ją do inwestycji i przelania pieniędzy na łączną kwotę ponad 40 tysięcy złotych na wskazane konto. Była przekonywana, że kwota wraz z zyskiem powróci na jej konto, jednak tak się nie stało, a kontakt z maklerem się urwał.
 
 
- Pamiętajcie, jeśli ktoś oferuje możliwość szybkiego wzbogacenia się i twierdzi, że nie ma przy tym ryzyka, to zazwyczaj próba oszustwa. Oszuści próbują wpłynąć na podjęcie szybkiej decyzji, umieszczając informację o ofercie ograniczonej czasowo. Chodzi o to aby wywołać impulsywne działania u potencjalnych pokrzywdzonych. Zanim dasz się złapać, zastanów się czy rzeczywiście zdarzają się takie „cudowne okazje” do zarobienia gotówki - przestrzega sierż. sztab. Katarzyna Trzepak-Balicka z kamiennogórskiej policji.
 
opr.plr
foto: ilustracyjne / Adobe Firefly
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

jaaa (1 grudnia 2023 9:31)
Sądząc po komentarzach , Wałbrzych to ,,jadowite miasto " . Nic bardziej nie cieszy niż czyjeś nieszczęście . Prawda ,, panie " i ,,panowie " ? Plunęliśmy jadem i nastrój od razu lepszy .
Kakaowy ministrant (29 listopada 2023 19:18)
Cytuję użytkownika: hehehehe
na biednego nie trafiło.
Nigdy nie trafią. Zauważyłeś że ten co ma odłożone przez lat 5 tys nie inwestuje q nic?
Karol (29 listopada 2023 16:12)
Pazernosc dostała po łapkach. Mało było to trzeba więcej. Teraz nie ma nic a złodziej się cieszy.
Warto o tym pamiętać (29 listopada 2023 15:34)
od nowego roku rząd peło i koalicjanty likwidują 13 i 14 żeby do takich zdarzeń nie dochodziło. W zamian seniorzy będą mieli za darmo in vitro.
hehehehe (29 listopada 2023 15:28)
na biednego nie trafiło.
benk (29 listopada 2023 13:33)
A POwinna zainwestować w stacje Drogi Krzyżowej.
Future (29 listopada 2023 12:35)
Cytuję użytkownika: Mn
Cytuję użytkownika: Felek
Koleją stara naiwniaczka.
Też będziesz stary i naiwny
Naiwni to są wyborcy PO. Chyży Ruj nie tylko 40 tys wam wyszarpie z gardeł...
Guzik (29 listopada 2023 12:15)
Tylko niech ktoś nie pisze ,że w Niemczech jest lepiej bo guzik prawda
Felek (29 listopada 2023 12:13)
Cytuję użytkownika: Mn
Cytuję użytkownika: Felek
Koleją stara naiwniaczka.
Też będziesz stary i naiwny
Stary tak ,ale naiwny watpie..Gdyby nie ostrzezenia może bym się dziwil.?Nie dociera do ludzi ,ze szybki zysk to przekręt.Chyba ,ze dotyczy tych na gorze ,wiadomo o kogo chodzi?Nie będę się pastwil na tych przekretach z zarzutami .
Mn (29 listopada 2023 11:27)
Cytuję użytkownika: Felek
Koleją stara naiwniaczka.
Też będziesz stary i naiwny
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

kamienna góra  |   policja  |   112  |   oszustwo  |   seniorka  |   inwestycja  |   po sąsiedzku  |  

Wałbrzych: pocisk koło warszatatu samochodowego

Zaginiony w górach 12-latek odnaleziony

Pijane za kierownicą...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij