Menu

Dolny Śląsk gospodarzem Halowych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce

Przyszłoroczne Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce U18 i U20 odbędą się na Dolnym Śląsku. Będzie to okazja, by w pełni pochwalić się nową halą lekkoatletyczną, która powstała w tym roku we Wrocławiu ze wsparciem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Dolny Śląsk gospodarzem Halowych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce
Dolnośląski samorząd od dłuższego czasu inwestuje w lekkoatletykę na przykład za pośrednictwem programu "Dolny Śląsk dla Królowej Sportu”, w ramach którego w całym regionie powstały aż 42 obiekty lekkoatletyczne. Wysiłki te zostały docenione przez Polski Związek Lekkiej Atletyki, który zdecydował się zorganizować we Wrocławiu przyszłoroczne Mistrzostwa Polski U18 i U20.
 
- Wspólnie inwestowaliśmy w budowę hali lekkoatletycznej we Wrocławiu i stworzyliśmy z Dolnośląskim Związkiem Lekkiej Atletyki program dla trenerów i sportowców, aby móc wykorzystać te obiekty jak najlepiej, zwiększyć zainteresowanie tymi sportami wśród dzieci i młodzieży i będziemy obserwować efekty. Dziś przekazujemy wspaniałą informację, że w przyszłym roku wspólnie z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki i Dolnośląskim Związkiem Lekkiej Atletyki będziemy współorganizować Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 - zapowiada Tymoteusz Myrda, członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.
 
 
Hala, która ugości sportowców, jest najmłodszym i najnowocześniejszym obiektem tego typu w Polsce.
 
- To, że te Mistrzostwa będziemy tutaj organizowali, świadczy o tym, że ta hala stoi i można na niej przeprowadzić zawody a przede wszystkim trenować. To jest podstawowy element, który jest potrzebny lekkoatletom, zwłaszcza patrząc, jaka jest pogoda za oknem. W Polsce taki mamy klimat, że jest zimno przez siedem miesięcy albo dłużej, w związku z tym takie hale są niezbędne. My jako Polski Związek rozmawiamy z każdą władzą i apelujemy, by takich hal w Polsce powstało więcej - mówi Sebastian Chmara, wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.
 
 
 
Organizatorzy Mistrzostw liczą, że przyczynią się one do popularyzacji sportów lekkoatletycznych w regionie a dzięki temu na co dzień znajdzie się wielu chętnych do trenowania i użytkowania tego obiektu, a także tych mniejszych w całym województwie.
 
- Środowisko lekkoatletyczne jest szczęśliwe, że będziemy organizować Mistrzostwa Dolnego Śląska na Dolnym Śląsku, a nie w Czechach, czy Łodzi, bo tak do tej pory bywało. Sama hala jest już od listopada użytkowana wspólnie z koszykarkami Ślęzy i to jest dowód na to, że można pogodzić szkolenia tych dwóch dyscyplin równolegle i tak to zostało przemyślane, że kilka stron jest zadowolonych - mówi Paweł Olszański, wiceprezes Dolnośląskiego Związku Lekkiej Atletyki.
 
 
Mistrzostwa odbędą się w dniach 9-11 lutego 2024 roku. Weźmie w nich udział blisko 1000 lekkoatletów.
 
 
 
opr.plr
foto: użyczone / UMWD
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Bareja wiecznie żywy. (30 listopada 2023 13:48)
Na Dolnym Śląsku czyli we Wrocławiu.Wydoją finansowo pozostałe misteczka i gminy na to konto, a śmietankę weźmie Wrocław.

Dodaj komentarz

Górnik wygrywa na wyjeździe

Centrum Sportowo-Dydaktyczne ANS już działa

Dziś randka w hali Aqua Zdroju - idziemy na mecz

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij