Menu

Najzdolniejsi uczniowie i studenci otrzymali stypendia

59 uczniów i studentów wałbrzyskich szkół i uczelni otrzymało stypendia Prezydenta Miasta Wałbrzycha za dobre wyniki w nauce w poprzednim roku szkolnym.

Najzdolniejsi uczniowie i studenci otrzymali stypendia
Stypendia uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych zostały przyznane już we wrześniu, a decyzje o wyróżnieniu studentów zapadły w październiku. Wszyscy spotkali się na uroczystości w Teatrze Lalki i Aktora, by w obecności dyrektorów i nauczycieli odebrać nagrody, na które pracowali przez cały poprzedni rok szkolny.
 
- Edukacja dzieci i młodzieży to jest to, jaki będzie nasz kraj, nasze miasto za kilka, kilkanaście lat. Edukacja jest jedną z najważniejszych inwestycji, jakie państwo powinno czynić w trosce o przyszłość swojego społeczeństwa. Edukacja niestety w historii ostatnich kilkudziesięciu lat jest niedoceniana. Jest traktowana jako dodatek do budowy autostrad, stadionów. Doświadczenia ostatnich kilku lat są bolesne, ale nie można rozgrzeszać też poprzednich dwudziestu kilku lat, bo traktowanie edukacji po macoszemu stało się pewną tradycją. To, co zostaje w budżecie, idzie na edukację, podobnie jak na służbę zdrowia. Wynika z tego, że jesteśmy dziś w krytycznym momencie. W sferze zdrowotnej umiera nas za dużo, a w sferze edukacji pilnie potrzebujemy zmian, które mam nadzieję, wprowadzi zgodnie z obietnicami nowy zapowiadany rząd - mówi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
 
Stypendia w wysokości 200 zł miesięcznie na okres 10 miesięcy otrzymało 28 uczniów szkół podstawowych. Starsi koledzy i koleżanki ze szkół ponadpodstawowych otrzymali po 300 zł - jest ich dziewiętnaścioro. Studenci otrzymali kwoty w przedziale 400-550 zł w zależności od osiągniętych wyników. Wyróżniono 10 osób z Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa i dwójkę studentów z Politechniki Wrocławskiej.
 
Lista wyróżnionych:
 
 
Szkoły podstawowe:
Błaszczyk Aleksandra
Cynar Wiktoria
Rejman Klara
Raszka Maja
Jurski Jakub
Bednarska Olivia
Buczkowski Piotr
Chwałek Barbara
Lesiak Joanna
Szablewski Tomasz
Żukrowska Alicja
Sokołowski Krzysztof
Batorska Julia
Chrząstowski Aleksy
Fabiszewski Borys
Pałach Piotr
Balińska Martyna
Kępińska Julia
Szymula Milena
Panek Michał
Kołaczyńska Wiktoria
Żywczak Maja
Żak Lena
Wieczorek Aleksandra
Szyszkowska Weronika
Kamińska Monika
Augustyniak Hanna
Drahan Hanna
 
Szkoły ponadpodstawowe:
Gawron Kacper
Powroźnik Rafał
Matusiak Martyna
Stasiński Krzysztof
Sznel Aleksandra
Jungiewicz Aleksandra
Żałobka Krzysztof
Boś Wiktoria
Mołda Tomasz
Surma Magdalena
Ciągło Zuzanna
Roszkowiak Bartosz
Neumann Wojciech
Jurek Hubert
Kwiatkowska Kinga
Kokot Michał
Lesiuk Dariusz
Świerczyński Michał
 
Studenci:
Pawlica Michał
Kuc Joanna
Wojciechowska Paulina
Konarska Martyna
Stankiewicz Julia
Romanyshyn Viktoriia
Borek Justyna
Babik Dominik
Pankowska Weronika
Chmyzińska Oliwia
Długoszewska Julia
Kucy Alicja Paulina
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12
Zdjęcie 13
Zdjęcie 14
Zdjęcie 15
Zdjęcie 16
Zdjęcie 17
Zdjęcie 18
Zdjęcie 19
Zdjęcie 20
Zdjęcie 21
Zdjęcie 22
Zdjęcie 23
Zdjęcie 24
Zdjęcie 25
Zdjęcie 26
Zdjęcie 27
Zdjęcie 28
Zdjęcie 29
Zdjęcie 30
Zdjęcie 31
Zdjęcie 32
Zdjęcie 33
Zdjęcie 34
Zdjęcie 35
Zdjęcie 36
Zdjęcie 37
Zdjęcie 38
Zdjęcie 39
Zdjęcie 40
Zdjęcie 41
Zdjęcie 42
Zdjęcie 43
Zdjęcie 44
Zdjęcie 45
Zdjęcie 46
Zdjęcie 47
Zdjęcie 48
Zdjęcie 49
Zdjęcie 50
Zdjęcie 51
Zdjęcie 52
Zdjęcie 53
Zdjęcie 54
Zdjęcie 55
Zdjęcie 56
Zdjęcie 57

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

stypendia  |   edukacja  |   uczniowie  |   studenci  |   oświata  |  

Centrum Sportowo-Dydaktyczne ANS już działa

Gość Dnia - Jacek Iwancz

Gość Dnia - Robert Wróbel

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij