Menu

Turyści chętnie wybierają Wałbrzych. Kupują bilet Explore

Explore Wałbrzych - wspólny bilet do wałbrzyskich instytucji kultury istnieje od 4 lat. Łącznie do listopada tego roku sprzedano ponad 10 tys. takich biletów.

Turyści chętnie wybierają Wałbrzych. Kupują bilet Explore
Mając bilet Explore Wałbrzych, możemy zwiedzić Zamek Książ, Starą Kopalnię, Muzeum Porcelany i Palmiarnię. Celem wprowadzenia biletu było zachęcenie turystów do zwiedzenia większej ilości atrakcji.
 
- Stało się to ważnym elementem ruchu turystycznego w naszym mieście. Ta wspólna inicjatywa zaczyna być popularna. Pewnie na początku nie było to łatwe. To pewnie kwestia promocji i przełamywania stereotypów. Dzisiaj 10 tys. sprzedanych biletów oznacza, że realnie 10 tys. razy ktoś podjął decyzję, by zapłacić trochę więcej, żeby pójść do różnych instytucji, a nie tylko do Zamku Książ. - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.
 
- Mogę powiedzieć, że z punktu widzenia marketingowego to była jedna z najlepszych decyzji, jakie Muzeum Porcelany podjęło. Wszyscy goście, którzy być może nie dotarliby do nas, trafili do nas dzięki temu biletowi. Bilet Explore przekłada się mniej więcej na 20% sprzedanych biletów. - mówi dyrektor Muzeum Porcelany, Jacek Drejer.
 
 
- Możemy powiedzieć, że ten projekt cieszy się bardzo dużą popularnością wśród turystów. W Starej Kopalni są inne proporcje niż w Muzeum Porcelany, ale wynika to z liczny turystów, która rok rocznie jest większa. To oczywiście nas cieszy. - mówi dyrektor Starej Kopalni, Jan Jędrasik.
 
- Absolutnie rekordowy rok, jeśli chodzi o bilet Explore. Przypomnę, że w zeszłym roku to było 8 tys. biletów. Dzisiaj mamy już prawie 11 tys. Znaczna zwyżka. Jeśli chodzi o tego typu ofertę, to jesteśmy jednym z liderów w Polsce. Mamy ponad 20% więcej turystów, którzy skorzystali z tej oferty niż w ubiegłym roku. To pokazuje, że turystyka w mieście ma się jak najlepiej. - mówi prezes Zamku Książ, Anna Żabska.
 
red
foto: Stara Kopalnia
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Maruda (30 listopada 2023 21:52)
Jak ja nie cierpię eksplorować .
Canis Romanum (30 listopada 2023 21:28)
Cytuję użytkownika: sukces
Ohh. To aż 33 bilety dziennie. Wielki sukces wart zatrudnienia dziesiątek urzędników
To i tak lepiej niż działalność spółki Invałek.
Yola (30 listopada 2023 19:32)
Cytuję użytkownika: sukces
Ohh. To aż 33 bilety dziennie. Wielki sukces wart zatrudnienia dziesiątek urzędników
Wałbrzych robi z siebie metropolię i zagłębie turystyczne a tak naprawdę niewiele turystów tutaj zagląda. Wystarczy wejść na stronę GUS i można sprawdzić że noclegi w Wałbrzychu w roku 2022 wykupiło 4477 turystów zagranicznych. To przecież ledwie 12 osób dziennie. Trochę mało jak na zagłębie turystyczne. A jeśli weźmiemy pod uwagę że połowa z nich to nie turyści a np menadżerowie zagranicznych placówek firm na strefie to Wałbrzych wypada naprawdę kiepsko. Taka Jelenia Góra ma kilka razy więcej wykupionych noclegów przez turystów zagranicznych.
sukces (30 listopada 2023 19:21)
Ohh. To aż 33 bilety dziennie. Wielki sukces wart zatrudnienia dziesiątek urzędników

Dodaj komentarz

walbrzych  |   bilet  |   explore  |   informacje  |   wydarzenia  |   telewizja  |   walbrzych24  |   wtv  |   news muzeum  |   porcelany  |   ksiaz  |   zamek  |   stara  |   kopalnia  |  

Wałbrzych (Waldenburg) na filmie z 1929 roku. Prawdziwy unikat

Gość Dnia - Edyta Płaneta-Siewierska

Prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej zbiera podpisy z radnymi

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij