Menu

Bajkowy, magiczny Zamek Książ. Zobacz jak jest ozdobiony

Zamek Książ zamienił się w bajkową krainę. Trzy piętra Zamku zostały przystrojone w różnych, świątecznych stylach. Możemy m.in zobaczyć jaskinię Grincha, czarną choinkę i spotkać Myszkę Miki, Olafa i  Elsę z Krainy Lodu. W przystrojeniu Zamku wzięło udział kilka grup florystycznych z Polski. 
 
Bajkowy, magiczny Zamek Książ. Zobacz jak jest ozdobiony
- Gościliśmy przeszło 70 florystów z całej Polski. Pracowali przez cztery dni i noce. Bawili się przy tym świetnie. Jest to świetna atmosfera, którą czuć u nas. Mona zwiedzać trzy poziomy Zamku. Wszystko jest udekorowane w świątecznym stylu. W tym roku mieliśmy trzy zespoły - Międzynarodowy Instytut Florystyczny, Stowarzyszenie Florystów Polskich oraz Mistrzowską Szkołę Florystyki Macieja Krzusa. Były to trzy różne zespoły, które wspierają się.  - mówi kierownik działu marketingu i sprzedaży, Kamila Świerczyńska. 
 
- Zespół zamkowy pracował, by św. Mikołaj przeprowadził się do Zamku na cały grudzień. Niestety zagościł też u nas Grinch, który próbuje nam zniszczyć te święta, ale oczywiście dobro wygrywa. Piękne dekoracje na pewno wszystkich pozytywnie nastroją. Dzięki pracom florystów, można poznać najnowsze trendy, które obowiązują przy dekoracji świątecznych strojów i choinek. - mówi prezes Zamku Książ, Anna Żabska. 
 
Aranżacje będzie można oglądać do 31 grudnia. 
 
 
Godziny otwarcia zamku:
poniedziałek-czwartek: 9:00-16:00
piątek-niedziela: 9:00 - 19:00
Dodatkowo w godzinach od 113:00 do 20:00 w  zamkowych korytarzach i w komnatach spotkacie bajkowe postaci. 

red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

ksiaz  |   zamek  |   zwiedzanie  |   bilety  |   cena  |   bajki  |   ozdoby  |   kraina  |   lodu  |   iluminacje  |   florysci  |  

Wałbrzyszanka Maja Karteczka z nową piosenką ''Schron''

Zamek Książ poszukuje młodych muzyków

Ile zapłacimy za miejsce w przedszkolu? Rusza nabór

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij