Menu

Maksymilian F. usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa policjantów

Jeden z policjantów został postrzelony za uchem, drugi w okolicy prawej skroni. Zatrzymany Maksymilian F. strzelał do policjantów w samochodzie, gdy wieźli do izby zatrzymań. Mężczyzna usłyszał zarzut próby zabójstwa, trafił na trzy miesiące do aresztu. Policjanci przebywają w stanie krytycznym w szpitalu. 

Maksymilian F. usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa policjantów
Dramat wydarzył się w piątek po godzinie 22:30. Poszukiwanego listem gończym 44-letniego Maksymiliana F. zauważyli patrolujący rejon ulicy Sudeckiej we Wrocławiu policjanci. Gdy zatrzymali go i wieźli do izby zatrzymań padły dwa strzały. Maksymilian F. strzelił policjantom w tył głowy — jednego ranił za uchem, drugiego w okolicy skroni. Mundurowych znalazł w radiowozie przechodzący obok auta mężczyzna. Policjanci w stanie krytycznym trafili do szpitala, trwa walka o ich życie.
 
Mężczyznę zatrzymano w sobotę po godzinie 9:30. Decyzją prokuratury spędzi w areszcie trzy miesiące. 44-latek usłyszał zarzut próby zabójstwa. Grozi mu dożywocie.
 
 
Policja bada okoliczności zatrzymania i sprawdza, czy podczas zatrzymania były przestrzegane procedury. Nie wiadomo skąd mężczyzna miał broń i czy został przeszukany.
 
Jak poinformowała Telewizja Polsat, mężczyzna od pewnego czasu publikował w internecie filmy, w których groził, że jeśli policjanci spróbują się do niego zbliżyć — pierwszy otworzy ogień. Jak podaje Polsat, twierdził w opublikowanych filmach również, że jest osobą “maltretowaną przez policję”. Maksymilian F. był poszukiwany listem gończym, miał do odbycia karę pół roku więzienia.
 
Ranni policjanci walczą o życie w szpitalu, są w stanie zagrażającym ich życiu. Są w wieku 47 lat, jeden ma 26 lat służby, drugi 19.

Czytaj też:
Obława zakończona: mężczyzna poszukiwany w związku ze strzelaniną w rękach policjiadm
foto:
Dolnośląska Policja
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

DJ2023 (4 grudnia 2023 12:16)
Proste Oko za oko ząb za ząb !
benk (4 grudnia 2023 11:56)
Starszy Księgowy: -Dzięki covidowi nie wzrosło wcale widmo bezrobocia w branży ChP, czyli Chłopców POgrzebowców, więc nie narzekaj.
Ale zjeby (4 grudnia 2023 11:41)
Brawo policja. Zatrzymany i NIE PRZESZUKANY czy nie ma nic fajnego.jak widać miał.
Starszy księgowy (4 grudnia 2023 11:39)
Cyrk kowidowy kosztował ponad 270 miliardów złotych. Ponad 200.000 ludzi umarło przedwcześnie nie otrzymując potrzebnej pomocy medycznej. Ponad 100.000 pacjentów dostało wadliwe preparaty. Niewiadomo jakie te pozostałe preparaty genetyczne będą miały skutki w długim czasie... O ponad 900% wzrosła liczba chorych na serce po szczepionkach Moderny. To jest prawdziwy Holocaust!
Starszy księgowy (4 grudnia 2023 11:28)
Mi coś ta sprawa śmierdzi podobnie jak z Borysem. Facet był oszustem nie musiał strzelać do policjantów...
Pan (4 grudnia 2023 9:05)
Cytuję użytkownika: abc
to nie jest imformacja lokalna. Ale czego sie nie robi dla wyswietleń
Taaask,dobrze ,ze nas informujecie.Do tej pory zylismy w niewiedzy.
Trzymaj (4 grudnia 2023 8:39)
Trzymaj się PDW
Wiocha (4 grudnia 2023 8:21)
Naprzyjmowaliście gamoni to tak właśnie sobie radzą. Nie przeszukali typa i wszyscy zdziwieni, że im palnął. Procedury są, ale w lesie..
abc (4 grudnia 2023 6:58)
to nie jest imformacja lokalna. Ale czego sie nie robi dla wyswietleń

Dodaj komentarz

Wałbrzych: pocisk koło warszatatu samochodowego

Zaginiony w górach 12-latek odnaleziony

Pijane za kierownicą...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij