Menu

Jeden z postrzelonych policjantów zmarł. Miał 45-lat

Jeden z postrzelonych przez Maksymiliana F. policjantów nie żyje. Do ataku na funkcjonariuszy doszło we Wrocławiu. 

Jeden z postrzelonych policjantów zmarł. Miał 45-lat

- Dzisiaj, w wieku 45 lat, w wyniku obrażeń zadanych z rąk przestępcy, który nie wahał się zaatakować policjanta, odszedł od nas asp. szt. Daniel Łuczyński funkcjonariusz Komisariatu Policji Wrocław-Fabryczna. Niestety Daniel wypełnił tym samym do końca słowa roty policyjnego ślubowania..." - informuje policja

 

 

Zatrzymany Maksymilian F. strzelał do policjantów w samochodzie, gdy ci wieźli go do izby zatrzymań. Mężczyzna usłyszał zarzut próby zabójstwa. Trafił na trzy miesiące do aresztu.  Drugi z policjantów walczy o życie. 

Dramat wydarzył się w piątek po godzinie 22:30. Poszukiwanego listem gończym 44-letniego Maksymiliana F. zauważyli patrolujący rejon ulicy Sudeckiej we Wrocławiu policjanci. Gdy zatrzymali go i wieźli do izby zatrzymań padły dwa strzały. Maksymilian F. strzelił policjantom w tył głowy — jednego ranił za uchem, drugiego w okolicy skroni. Mundurowych znalazł w radiowozie przechodzący obok auta mężczyzna. 
 
Mężczyznę zatrzymano w sobotę po godzinie 9:30. Decyzją prokuratury spędzi w areszcie trzy miesiące. 44-latek usłyszał zarzut próby zabójstwa. Grozi mu dożywocie.

red
foto: ilustracyjne
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

/ (6 grudnia 2023 13:04)
Cytuję użytkownika: DJ2023
Oko za oko ząb za ząb ! Kara śmierci musi być wprowadzona może nie zmieni dużo ale możliwe że da do namysłu zanim do tragedii dojdzie.
Nie wolno nikogo pozbawiać życia. A może wszyscy byli poszkodowani?
DJ2023 (5 grudnia 2023 10:41)
Oko za oko ząb za ząb ! Kara śmierci musi być wprowadzona może nie zmieni dużo ale możliwe że da do namysłu zanim do tragedii dojdzie.
Kasia (4 grudnia 2023 19:00)
Dodatkowo kara śmierci nie wróci policjanci j nie beda mieli większych uprawnień to tak będzie.Tyle co teraz jest patologia to nigdy nie było

Dodaj komentarz

policja  |   smierc  |   wroclaw  |   112  |   997  |   informacje  |   wydarzenia  |  

Wałbrzych: pocisk koło warszatatu samochodowego

Zaginiony w górach 12-latek odnaleziony

Pijane za kierownicą...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij