Menu

Zawyją syreny radiowozów na cześć zmarłych policjantów

Dziś (5 grudnia) po godzinie 17:00 policjanci oddadzą hołd swoim kolegom, którzy zmarli po strzelaninie, do jakiej doszło we Wrocławiu. Prokuratura zmieni zarzuty Maksymilianowi F. z próby zabójstwa, na zabójstwo dwóch policjantów.

Zawyją syreny radiowozów na cześć zmarłych policjantów

 

 

Do dramatu doszło w piątek po godzinie 22:30. Poszukiwanego listem gończym 44-letniego Maksymiliana F. zauważyli patrolujący rejon ulicy Sudeckiej we Wrocławiu policjanci. Gdy zatrzymali go i wieźli do izby zatrzymań padły dwa strzały. Maksymilian F. strzelił do policjantów — jednego ranił za uchem, drugiego w okolicy skroni. Mundurowych znalazł w radiowozie przechodzący obok auta mężczyzna. Policjanci w stanie krytycznym trafili do szpitala. W poniedziałek obaj mundurowi zmarli. 
 
Maksymiliana F. zatrzymano w sobotę po godzinie 9:30. Decyzją prokuratury spędzi w areszcie trzy miesiące. 44-latek usłyszał już zarzut próby zabójstwa, jednak po śmierci mundurowych prokuratura zmieni zarzuty "z próby zabójstwa" na "zabójstwo" dwóch policjantów. 44-letniemu Maksymilianowi F. grozi dożywocie.

Czytaj też:
Dwaj postrzeleni policjanci nie żyją
Jeden z postrzelonych policjantów zmarł. Miał 45-lat
Maksymilian F. usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa policjantów
Maksymilian F. zatrzymany. Prawdopodobnie usłyszy zarzut próby zabójstwa.
Obława zakończona: mężczyzna poszukiwany w związku ze strzelaniną w rękach policji

adm
foto: Komenda Główna Policji
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Ja15 (6 grudnia 2023 12:23)
Przykra sprawa , jak każda śmierć tylko chyba kogoś ponosi z tą ogólnopolską akcją ( zawyją syreny w całej Polsce ) . Rozumiem że jak zawodowi kierowcy , górnicy cz też inni ludzie będący w pracy zginą w jakimkolwiek wypadku / zdarzeniu , też będziemy taką akcję kontynuować ...... Kondolencje dla rodzin które straciły swoich bliskich......
Marek (6 grudnia 2023 6:56)
Bardzo dobrze tym k****m milicyjnym policja we Wrocławiu pobiła na śmierć w ostatnich 3 latach wielu dobrych chłopaków sadystycznie zakompleksione szmaciarze którym zabierali kanapki w szkole teraz wyślą że są mocni Brawo maksymilian
kot (5 grudnia 2023 21:35)
zabrakło im punktów nieśmiertelności.
Max (5 grudnia 2023 17:19)
Faceta powinni do Afganistanu albo na uslugach rzadu wysłać w misje Kiler bez komentarzy
Emeryt dyplomowany (5 grudnia 2023 16:41)
Cytuję użytkownika: Gienek
Cytuję użytkownika: Emeryt dyplomowany
Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka.
Stuknij się w łeb ,debilu.
"W komisariacie przy ul. Trzemeskiej zmarł rażony paralizatorem Igor Stachowiak. To tu, w izbie wytrzeźwień pobity został dwa lata temu na śmierć, m.in. przez policjantów, 25-letni Dmytro Nikiforenko. W tym samym roku policyjnej interwencji nie przeżył Łukasz Łągiewka, rok temu 34-letni złodziej zatrzymany na ul. Grabiszyńskiej, a w sierpniu tego roku Norweg Leo K., zawodnik drużyny futbolu amerykańskiego Panthers Wrocław." Dość dużo policyjnych morderstw we Wrocławiu. A i we Wałbrzychu były. Hmmm...
Heniek (5 grudnia 2023 14:47)
Cytuję użytkownika: benk
Odeszli na wieczną służbę. Niech spoczywają w spokoju, aby inni też mogli żyć bezpiecznie i w spokoju.
Wyrazy współczucia dla bliskich,.Wieczne Odpoczywanie Racz IM Dac Panie.Niech Matka Bożą ma w opiece ich rodziny.
benk (5 grudnia 2023 14:02)
Odeszli na wieczną służbę. Niech spoczywają w spokoju, aby inni też mogli żyć bezpiecznie i w spokoju.
Gienek (5 grudnia 2023 13:32)
Cytuję użytkownika: Emeryt dyplomowany
Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka.
Stuknij się w łeb ,debilu.
Emeryt dyplomowany (5 grudnia 2023 11:51)
Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka.

Dodaj komentarz

112  |   policja  |  

Wałbrzych: pocisk koło warszatatu samochodowego

Zaginiony w górach 12-latek odnaleziony

Pijane za kierownicą...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij